اخبار آذربایجان

جایزه نوبل دانشمند باکویی

نشریه معروف آلمانی “Samstagszeitung” در مورد لو لاندو نوشت که در بسیاری از زمینه‌های فیزیک نظری، نویسنده کشف روش ماتریس چگالی در مکانیک کوانتومی، نظریه کوانتومی دیا مغناطیس، نظریه ابرسیالیت و… دستاوردهای علمی قابل توجه در نوع دوم انتقال فاز‌به دست آورده است.

خبرگزاری «گزارش» به اطلاع می رساند که در مقاله آموزشگاه خصوصی، غیرتجاری و رایگان IT «Ecole 42» به دستاوردهای علمی Lev Landau نیز اشاره شده است

در مقاله ای با عنوان “Lev Landau and Ecole 42 in Vienna”، Ecole 42 توسط کارآفرین فرانسوی خاویر نیل تأسیس شد، مدل مدرسه اکنون در پاریس، لیون (فرانسه)، فرمونت (کالیفرنیا)، رومانی، جمهوری آفریقای جنوبی، اوکراین، بلغارستان، مولداوی، گزارش شده است که در بلژیک، روسیه، مراکش و فنلاند با استقبال خوبی مواجه شده است.

همه افراد بالای 18 سال می توانند برای تدریس در مدرسه ثبت نام کنند و فرآیند انتخاب در درجه اول شامل آزمون های توجه و منطق و همچنین نیاز به یادگیری برنامه نویسی است.

«پس از یک دوره اولیه چهار هفته ای دیگر، آموزش از دو تا پنج سال طول می کشد. تعلیم و تربیت برگرفته از آموزش همتایان است.

اگر کمی به تاریخ برگردید، این اصل چندان جدید نیست. Lev Landau از باکو (آذربایجان) این اصل را حدود 100 سال پیش به فیزیک معرفی کرد.

لاندو یک اعجوبه و برنده جایزه نوبل در فیزیک بود. او تحصیل در رشته فیزیک را از ۱۴ سالگی در دانشگاه آغاز کرده ۳. از آنجا که دستاوردهای او بسیار عالی بود، هرگز مجبور به نوشتن پایان نامه دکترا نشد و در نهایت استاد فیزیک شد. لاندو معتقد بود که هر کسی در صورت داشتن «حداقل» می تواند فیزیک را یاد بگیرد.

تعداد زیادی از ریاضیدانان و فیزیکدانان برجسته و مشهور از مدرسه لو لاندو بیرون آمدند. برای این کار، لاندو رویه خاصی را برای پذیرش آماده کرده است که الزامات مربوطه را برای نامزدها ارائه می کند.”

منبع خبر report.az

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *