[ez-toc]

در سال های اخیر سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان رشد زیادی را تجربه کرده  است. در این مقاله به بررسی راه های سرمایه گذاری در آذربایجان که منجر به دریافت اقامت این کشور می شود می پردازیم.

(پس در ادامه با ما در سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند همراه باشید.)

کشور آذربایجان در قاره آسیا و در منطقه قفقاز واقع شده است این کشور با کشورهایی نظیر روسیه گرجستان و ارمنستان همسایه میباشد پایتخت جمهوری آذربایجان شهر باکو و زبان مردم این کشور ترکیه می باشد آذربایجان طی سال‌های اخیر با تغییر سیاستهای اقتصادی خود و با افزایش سرمایه خارجی اقتصاد خود را به یکی از درحال رشد ترین اقتصادهای این منطقه تبدیل کرده است.

رشد اقتصادی بالا در  کشور آذربایجان موجب افزایش صادرات نفت و گاز در این کشور شده است؛ کشور آذربایجان در حال عضو شدن در سازمان تجارت جهانی می باشد این موجب میشود  به زودی با عضویت در این سازمان  از مزایا و امکانات تجارت بین المللی بهره مند شود. امروزه به دلیل همین رشد اقتصادی تمایل مردم برای سرمایه گذاری در کشور آذربایجان افزایش یافته و سرمایه گذاران از طرق مختلفی از جمله:

  • ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا مغازه سنددار
  • سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری بانکی
  • و….

اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می نمایند. که در ادامه در این مقاله به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت.

چرا سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان امروزه یک پیشنهاد مناسب برای یک سرمایه گذاری کم ریسک محسوب می شود. چرا که این کشور دارای اقتصادی نوظهور، استراتژی های نوآورانه و توسعه موفقیت آمیز در بخش نفت و گاز است.  همچنین اصلاحات اقتصادی این کشور موجب شده که ثبات اقتصادی بی سابقه ای در کشور وجود داشته باشد و این امر موجب شده به دلیل کم نوسان بودن اقتصاد این کشور سرمایه شخص سرمایه گذار حفظ شده و از بین نرود.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود  از این طریق در این کشور می باشد.  ‌ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان به معنای شروع هر فعالیت اقتصادی بوده و این فعالیت می تواند شامل افتتاح شرکت تجاری، رستوران و یا یک مغازه آرایشگاه و یا هر فعالیت دیگری باشد سرمایه گذاران خارجی محدودیتی در ثبت انواع شرکت ندارند. همچنین امکان مالکیت صد در صد شرکت برای اتباع خارجی وجود دارد. شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی از شعبه اصلی را می توان در عرض دو الی سه روز ثبت نمود.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: ثبت شرکت در آذربایجان

کارآفرینی در جمهوری آذربایجان

یکی از طرق مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی در آذربایجان به صورت قانونی می باشد. متقاضیان کارآفرینی  در آذربایجان می توانند اقامت این کشور را با رعایت قوانینی خاص به دست آورند.

متقاضیان خارجی به تنهایی و بدون داشتن شریکی از این کشور می توانند از طریق ثبت شرکت شغل مورد نظر خود را راه اندازی و اقامت بگیرند اما برای تکمیل نیروی کار خود باید شهروندان این کشور را نیز استخدام نمایید. و برای استخدام نیروی کار خارجی باید از اداره مهاجرت مجوز کار دریافت نمایید.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

خرید ملک در جمهوری آذربایجان

اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک دارای شرایط خاصی می باشد . افراد خارجی برای خرید ملک و اخذ اقامت دائم آذربایجان باید  در بازار ملک این کشور حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار منات ( ۵۹۰۰۰دلار آمریکا) را سرمایه گذاری کنند در واقع زمانی به افراد خارجی در این کشور اقامت دائم از طریق خرید ملک داده میشود که ملک خریداری شده  ارزشی بیش از ۱۰۰ هزار منات داشته باشد.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی خرید ملک در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. کشور آ‌ذربایجان دارای ثبات سیاسی و اقتصادی قابل قبولی بوده و لذا سرمایه گذاران خارجی نگرانی بابت سرمایه های خود نخواهند داشت. نرخ بیکاری آذربایجان در سال های اخیر شیب نزولی را طی کرده است به طوری که در سالهای اخیر نرخ زیر پنج درصد را تجربه می نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایران دارای نرخ بیکاری بالای ۱۰ درصد هستند.اگر از نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی دو کشور ایران و آذربایجان که شرایط مهاجرت را برای ایرانیان راحت تر میکند بگذریم.

از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان می توان به نرخ تورم پائین و در حدود ۳ درصد اشاره نمود. کشور آذربایجان در حال ورود به سازمان تجارت جهانی است. در سال های اخیر رشد سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی را تجربه نموده است

اخذ اقامت آذربایجان از طریق مجموعه نیولند

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. اگر تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان را دارید شما می‌توانید از طریق کارشناسان مجموعه مهاجرتی نیوزلند جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید  و از مشاوره این کارشناسان بهره ببرید.

مجموعه نیولند با در اختیار داشتن مشاورین متخصص و همچنین وکلای با تجربه . موفق شده بیشترین درصد موفقیت پرونده در امر مهاجرت به آذربایجان را به ثبت برساند از این رو شما میتوانید در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری  و اخذ اقامت این کشور از طریق سایر روش فرم زیر را پر کرده تا براساس شرایط شما کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرند و  با استفاده از خدمات و تجربیات مشاورین، با اطلاعات کامل و بدون دغدغه مراحل مهاجرت را یکی پس دیگری سپری کنند و از این طریق اقامت آذربایجان را دریافت نمایند.

 مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *