[ez-toc]

اقامت تحصیلی در کشور آذربایجان

تحصیل در خارج از کشور و ادامه تحصیل به صورت حرفه‌ای در بهترین دانشگاه های خارج از کشور بخصوص تحصیل در کشور آذربایجان و باکو ممکن است آرزوی هر فردی باشد. ما در این مقاله از مجموعه مقالات سایت نیولند، سعی کرده‌ایم تا تمام نکات و مواردی که برای اقامت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نیاز هست را با شما درمیان بگذاریم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخگوی سوالات و ابهامات شما در خصوص چگونگی تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی و اقامت در کشور آذربایجان باشیم.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان به چه صورت است؟

تمام دانشجویان و یا محصلانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آذربایجان و شهرهای آذربایجان خصوصا باکو را دارند، می‌بایست درخواست خود را در وهله اول به سفارت خانه کشور آذربایجان بدهند.

درخواست ویزا به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت به سفارت خانه داده می‌شود. هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت برابر با 100 دلار و ویزای بلند مدت 200 دلار می‌باشد. تحصیل برای دانشجویان بین المللی می تواند به صورت زبان انگلیسی باشد که در بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور، دانشجویان بین المللی که با ویزای دانشجویی اقامت این کشور را دریافت کرده باشند، تدریس به زبان انگلیسی خواهد بود. این یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان می باشد که دانشجو می تواند به زبان انگلیسی و یک زبان بین المللی ادامه تحصیل دهد.

دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه 7 روز فرصت دارند تا نسبت به تکمیل ثبت نام و مراجعه به اداره پروتوکل شورای شهر، کارهای خود را نهایی کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان مسلط به زبان انگلیسی می توانند بلافاصله بعد از ثبت نام وارد دانشگاه شوند، اما اگر شما جزو آن دسته از دانشجویانی هستید که به زبان انگلیسی مسلط نیستید می توانید دوره های آماده سازی را پشت سر بگذرانید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان

متقاضیان ویزای تحصیلی کشور آذربایجان می بایست مدارک زیر را آماده و به سفارت خانه این کشور تحویل دهد.

  • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار
  • ارائه دعوت نامه رسمی از دانشگاه انتخاب شده در کشور آذربایجان
  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه 2 قطعه عکس 3*4
  • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی

زمان لازم برای دریافت ویزای دانشجویی

بعد از تکمیل مدارک و ارائه آن به سفارت کشور آذربایجان، حدود 4 الی 5 روز زمان می‌برد تا ویزای تحصیلی شما آماده شود.
بعد از صدور ویزای تحصیلی شما از تاریخ صدور ویزا به مدت 30 روز یا یک ماه فرصت دارید که به این کشور سفر کنید و نسب به انجام کارهای اقامت موقت و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید. بعد از انجام کارهای ثبت نامی، دانشجو می بایست اقامت موقت خود را دریافت کند که این کار توسط شرکت های مهاجرتی انجام می شود. شما می توانید با خیالی آسوده تمام کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و اقامت موقت و دائم خود به کشور آذربایجان را به سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند بسپارید و جهت مشاوره با مشاورین ما در ارتباط باشید.

فرم مشاوره اقامت تحصیلی

مخارج و هزینه های تحصیلی و زندگی در آذربایجان قطعا یکی از اولین دغدغه های هر دانشجویی بعد از خروج از کشور، دانستن هزینه های زندگی کشور مقصد می‌باشد. هزینه های زندگی در کشور آذربایجان بستگی به رشته و نوع دانشگاه و محل اقامت و شهر شما قطعا متفاوت خواهد بود.
دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور آذربایجان می‌توانند از بورسیه بعضی از دانشگاه های کشور آذربایجان استفاده کنند. اما تحصیل در بعضی دیگر از دانشگاه های آذربایجان به صورت پرداخت شهریه می‌باشد که شهریه دانشگاه نیز بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین می توان گفت که یک دانشجو می بایست سالیانه حدود 2 الی 3 هزار دلار برای شهریه دانشگاه کنار بگذارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *