[ez-toc]

مهاجرت کاری به آذربایجان   سالهاست  یکی از موارد پرطرفدار بین مردم کشورهای آسیایی می باشد خصوصا اشخاصی که قصد مهاجرت به آذربایجان را دارند تمایل دارند تا بتوانند از طریق مهاجرت کاری جهت اخذ اقامت آذربایجان اقدام نمایند در این مقاله مجموعه مهاجرتی و اقامتی نیولند در سعی کرده اطلاعاتی کامل از این روش مهاجرت در اختیار شما قرار دهد.

(پس در ادامه با ما در سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند همراه باشید.)

اقامت از طریق کار در آذربایجان

اتباع خارجی که در کشوری غیر از جمهوری آذربایجان اقامت دارند یا در جمهوری آذربایجان اقامت دارند، می توانند توسط نهاد های قانونی یا اشخاص حقیقی ای که مطابق آیین و اصول ایجاد شده اند در جمهوری آذربایجان به استخدام گرفته شوند. برای استخدام خارجیان، اشخاص حقیقی یا نهاد های حقوقی باید مجوز مخصوص را به دست آورند. و این اشخاص حقیقی یا حقوقی ( مالکان کسب و کار در آذربایجان) باید درخواستی را جهت استخدام نیروی کار مورد نظر ارسال کنند ( جاب آفر). بیگانگان نیز برای کار کردن در سرزمین جمهوری آذربایجان پس از گرفتن مجوز فردی برای انجام فعالیت های کاری، اجازه ی کار دارند.

مجوز های فردی برای انجام فعالیت های کاری

مجوز های فردی برای انجام فعالیت های کاری ارائه می شوند. بیگانگان می توانند از طریق نهاد های قانونی یا اشخاص حقیقی که می خواهند آنها را استخدام کنند، برای مجوز فردی، اجازه انجام فعالیت های کاری را از نیرو های اجرایی مربوطه ی جمهوری آذربایجان درخواست کنند.

مدارک زیر باید توسط دفاتر رسمی یا معادل های دیگر آن تایید شوند تا ضمیمه ی درخواست مجوز کارشان شود:

  • درخواست مدارکی که شهادت دهنده‌ صلاحیت مورد نیاز برای انجام کار هستند
  • دعوت نامه رسمی کارفرما یا شخص بیگانه
  • مدارک پایه ای مورد نیاز برای استخدام شخص بیگانه در جمهوری آذربایجان

درخواست ها برای گرفتن مجوز باید در طول یک دوره ی یک ماهه ارائه شوند.

شرایط مجوز کاری برای انجام فعالیت های کاری باید مطابق با قرارداد کار باشد اما از یکسال بیشتر نخواهد بود.

شرایط مجوز کار برای انجام فعالیت های کاری می تواند به طور طولانی مدت به مدت یکسال یا بیشترنیز باشد اما به کلاً برای ۴ سال است.

مجوز فعالیت های کاری در موارد زیر رد می شود:

  • فقدان مجوز کارفرمای مربوطه
  • ارائه مدارک غلط و اشتباه
  • ارائه مدارک و اسناد ناقص
  • فقدان زمینه ی استخدام بیگانگان در جمهوری آذربایجان و امکان پاسخگویی به نیاز کارفرما به هزینه های منابع انسانی محلی
  • زمانی که ورود بیگانگان به جمهوری آذربایجان تحت شرایط مقرر شده در قوانین ممکن نباشد.

مقررات مجوز و شرایط آن

مجوز استخدام خارجیان در جمهوری آذربایجان باید توسط نیرو های اجرایی مربوطه مطابق با قانون جمهوری آذربایجان به نهاد های حقوقی و اشخاص حقیقی ارائه شود. شرایط اعطای چنین مجوزی نباید بیشتر از یک دوره ی یکساله باشد.

وضعیت مهاجران کاری به آذربایجان

خارجیانی که وارد جمهوری آذربایجان می شوند و تحت شرایط این قانون فعالیت های کاری در جمهوری آذربایجان انجام می دهند، باید به طور رسمی مهاجر کاری تلقی شوند. مجوز فردی اعطا شده به بیگانگان برای انجام فعالیت های کاری باید به عنوان یک سند و مدرک که حاکی از وضعیت مهاجر کاری است لحاظ شود.

قوانین ورود، ترک و اقامت مهاجران کاری در جمهوری آذربایجان

قوانین ورود، ترک و اقامت مهاجران کاری در جمهوری آذربایجان، مطابق با این قانون و قوانین دیگر جمهوری آذربایجان تنظیم شده است.

ویزا و مجوز برای اقامت بیگانگانی که در کشور های خارجی زندگی می کنند و می خواهند برای انجام فعالیت های کاری به آذربایجان وارد شوند، باید تحت درخواست نیروی اجرایی مربوطه که مجوز انجام کار در جمهوری آذربایجان را می دهد، اعطا شود.

مهاجران کاری حق دارند که به قرارداد کاریشان مطابق این قانون، خاتمه دهند و در این صورت باید سریعاً جمهوری آذربایجان را ترک کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *