اخبار آذربایجان

گسترش روابط گردشگری آذربایجان با اردن و مصر

تورهای اطلاعاتی به منظور آشنایی، تبادل تجربه در زمینه گردشگری می تواند بین آذربایجان و اردن برای شرکت های گردشگری برگزار شود.

خبرگزاری «گزارش» به نقل از اتحادیه عمومی «انجمن آژانس‌های گردشگری آذربایجان» (ATAA) به اطلاع می‌رساند که این موضوع در یک نشست تجاری بین گویدنیز قهرمان اف، سامی عاصم قوشهین سفیر اردن در آذربایجان و مدیر بازاریابی دفتر گردشگری اردن، احمد الحمود مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار درباره موضوعاتی چون گسترش همکاری های متقابل بین سازمان های گردشگری دو کشور، برگزاری تورهای اطلاع رسانی برای شرکت های گردشگری و تبادل تجربیات در حوزه گردشگری تبادل نظر شد.

جی. قهرمانوف با اشاره به اینکه اردن به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب از نظر تاریخی و معماری برای گردشگران آذربایجانی جالب است، گفت: انجمنی که او رهبری می کند آماده است از توسعه روابط با این کشور در زمینه گردشگری حمایت کند. وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک در چارچوب همکاری های مشترک تعداد گردشگرانی که از اردن به آذربایجان سفر می کنند افزایش یابد.

سفیر کشورش علاقه مند به همکاری با آذربایجان در زمینه گردشگری است و آمادگی همکاری در این راستا را دارد و خاطرنشان کرد: اردن فرصت های گسترده ای در زمینه گردشگری تفریحی، مذهبی و پزشکی دارد. وی همچنین به اهمیت ساماندهی پروازهای مستقیم اشاره کرد و گفت: این امر در آینده بر گردشگری دو کشور تأثیر مثبت خواهد داشت.

در این نشست مقرر شد این جلسات با هدف توسعه و ارتقای بخش گردشگری دو کشور ادامه یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *