اخبار آذربایجان

هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت کاربردی و بهینه سازی صنعتی در باکو

هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت و بهینه سازی کاربردی صنعتی (COIA – 2022) در باکو آغاز به کار کرد.

خبرگزاری report.az «گزارش» در این باره از سوی وزارت توسعه دیجیتال و حمل و نقل اطلاع داده شده است.

بر اساس اطلاعات، این رویداد توسط موسسه ریاضیات کاربردی دانشگاه دولتی باکو و با حمایت این موسسه برگزار شده و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.

روشن رستم اف معاون وزیر در سخنانی در این کنفرانس گفت که رئیس جمهور الهام علی اف علم، آموزش و تربیت کارکنان واجد شرایط را مهم می داند. در نتیجه، تولید محصولات صادرات محور، رقابتی، علمی-بردار یکی از موضوعات اصلی توسعه پایدار اقتصادی و سیاسی کشور است.

وی با بیان اینکه کنفرانس بین المللی «مدیریت کاربردی و بهینه سازی صنعتی» سال هاست با موفقیت برگزار می شود، اضافه کرد: این رویداد بسیار معتبر، آموزش و ارتقای سطح پرسنل علمی و فنی، برقراری روابط و همکاری های بین المللی، اجرا است. تحقیقات علمی مشترک و تبادل تجربیات.» آثار این کنفرانس در سال‌های 2018 و 2020 در پایگاه «وب آو ساینس» گنجانده شد. در آن سال‌ها بود که دانشمندان آذربایجانی مقام اول را در بین کشورهای قفقاز جنوبی کسب کردند از نظر تعداد مقالات منتشر شده.”

به گفته ر. رستموف، آذربایجان خواهان گذار از یک اقتصاد وابسته به منابع طبیعی به اقتصاد مبتنی بر نوآوری است. «تحول دیجیتال یکی از عوامل اصلی در راه رسیدن به یک جامعه خلاق و نوآور است. مقالات ارائه شده در بخش‌هایی از این کنفرانس همچنین به طور مستقیم با تحقق دیجیتال مرتبط است.”

معاون وزیر گفت: معتقدم بحث های برگزار شده در این رویداد بین المللی به اجرای تحول دیجیتال در کشور ما کمک می کند و دانشمندان ما از گزارش هایی که در کنفرانس شنیده می شود برای انجام کارهای علمی کاربردی در آذربایجان استفاده می کنند. آنها از توسعه صنعت و اقتصاد ما حمایت خواهند کرد.

COIA به عنوان یک پلت فرم مفید برای محققان و دست اندرکاران از کشورهای مختلف در زمینه مدیریت و بهینه سازی برای بحث در مورد نتایج علمی و تبادل نظر عمل می کند. مجموعه کنفرانس ها از سال 2005 در آذربایجان آغاز شد. در سال های 2005، 2008، 2015، 2018 و 2020 در باکو، در سال 2011 در ترکیه در دانشگاه بیلکنت و در سال 2013 در دانشگاه فنی صوفیه بلغارستان برگزار شد. این رویداد بین المللی برای ششمین بار در باکو برگزار می شود.

در ارتباط با همه گیری “کووید-19″، کنفرانس امسال به صورت ترکیبی – آنلاین و حضوری برگزار می شود. دانشمندان سرشناس از 30 کشور در این رویداد شرکت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *