اخبار آذربایجان

نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص درگیری های ایروان و باکو

شورای امنیت سازمان ملل متحد همزمان با درگیری های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای دومین روز نشستی به درخواست ایروان دراین خصوص برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از ایران آنلاین، «میروسلاو جنچا» معاون دبیر کل سازمان ملل در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت که به درخواست ارمنستان برگزار شد، با تاکید بر لزوم کاهش تنش در مرز های جمهوری آذربایجان و ارمنستان هشدار داد که درگیری های اخیر ظرفیت بی ثبات کردن منطقه را دارد.

معاون دبیر کل سازمان ملل تصریح کرد: درگیری های اخیر ارمنستان و آذربایجان می تواند ثبات منطقه را به خطر بیندازد.

این مقام ارشد سازمان ملل هم چنین تاکید کرد که جامعه بین المللی باید تمام تلاش خود را برای تنش زدایی میان این دو کشور یعنی جمهوری آذربایجان و ارمنستان به کار بگیرد.

جنچا با ارائه گزارشی از درگیری های اخیر میان باکو و ایروان، از تاثیر احتمالی این درگیری ها بر غیر نظامیان اعلام نگرانی کرد و از طرفین درخواست نمود که اقداماتی فوری و ملموس برای کاهش تنش ها انجام دهند.

به گفته این مقام ارشد سازمان ملل، روند عادی سازی روابط میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان هم چنان با موانعی جدی مواجه است و طرفین باید هر چه سریعتر به ترسیم مرزها در چار چوب به رسمیت شناختن متقابل حاکمیت و تمامیت ارضی، گام بردارند.

جنچا با اعلام حمایت سازمان ملل از تلاش های بین المللی برای کاهش تنش ها، تاکید کرد که اختلافات و بی اعتمادی میان باکو و ایروان قابل حل و فصل هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *