اخبار آذربایجان

دوره آموزشی برای کارآفرینان در باکو

با کمک مالی آژانس دولتی حمایت از سازمان های غیر دولتی جمهوری آذربایجان، اجرای طرح “آموزش استفاده از منابع سرمایه گذاری P2P به شرکت های کوچک و متوسط” آغاز شده است. در چار چوب این پروژه قرار است 100 کارآفرین خرد و کوچک در شهر های باکو، گوبا، زاگاتالا، گنجه و لنکران آموزش ببینند.

خبرگزاری «گزارش» به اطلاع می رساند مجری طرح اتحادیه عمومی مطالعه منابع اقتصادی است.

به گفته برگزار کنندگان، مشکل اصلی کار آفرینانی که در زمینه جذب سرمایه گذاری در کار مشترک ایده دارند این است که نمی توانند ایده های تجاری خود را به صورت مکتوب ارائه کنند و یک پروژه سرمایه گذاری مناسب را در مقابل سرمایه گذاران قرار دهند که این امر زمینه را برای اجرای چنین طرحی ایجاد کرد.

در چارچوب این برنامه، به کارآفرینان به طور عملی نحوه نوشتن یک پروژه سرمایه گذاری آموزش داده می شود که در آن از منابع مالی P2P (مشارکت سرمایه گذار و کارآفرین)، شرکت های سرمایه گذاری دولتی و خصوصی مطلع می شوند.

کسانی که دوره آموزشی را تکمیل می کنند، بر توانایی قرار دادن ایده های خود در قالب پروژه برای جذب سرمایه گذاری برای کسب و کار خود مسلط خواهند شد. لازم به ذکر است 5 دوره آموزشی جهت جذب علاقه مندان از تمامی مناطق جمهوری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

کتاب «تجارت مشارکت» در چارچوب این طرح منتشر می شود. در این کتاب اطلاعات دقیقی در مورد دلایل انحلال مشارکت و راه های ایجاد یک مشارکت موفق ارائه خواهد شد. در عین حال، داستان‌ های کار آفرینی تجارت شریک بر گرفته از زندگی واقعی نیز در این نشریه منعکس خواهد شد.

3 ماه برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده است.

منبع خبر خبرگزاری: report.az

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *