اخبار آذربایجان, اخبار ترکیه

ثبت حدود 5 هزار شرکت ترک در آذربایجان

نخست‌ وزیر آذربایجان در همایش تجاری آذربایجان و ترکیه که با حضور مقامات عالی و بازرگانان دو کشور در باکو برگزار شد، گفت نزدیک به 5 هزار شرکت ترک در آذربایجان ثبت شده است.

همایش تجاری آذربایجان و ترکیه توسط هیئت روابط اقتصادی خارجی (DEIK) با حضور فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه و علی اسدوف، نخست وزیر آذربایجان در باکو، پایتخت این کشور برگزار شد.

علی اسدوف، نخست وزیر جمهوری آذربایجان طی سخنانی در این همایش اعلام کرد که پروژه‌ هایی را به همراه شرکت‌ های ترک در مناطق آزاد شده از اشغال اجرا کرده‌ اند.

وی گفت که شرکت‌ های ترک با بودجه دولتی در 450 پروژه به ارزش 17 میلیارد دلار در آذربایجان مشارکت دارند.

اسدوف با اشاره به اینکه وظیفه دولت‌ ها حل مشکلات بازرگانان است، افزود: نزدیک به 5 هزار شرکت ترک در آذربایجان ثبت شده است که نشان می‌ دهد ترکیه در صدر فهرست کشورهای خارجی سرمایه‌گذار در کشورمان قرار دارد.

وی گفت: بیش از 2600 شرکت آذربایجانی در زمینه‌ های مختلف در ترکیه فعالیت می‌کنند.

نایل اولپاک، رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی (DEIK) نیز با اشاره به اینکه روابط اقتصادی آذربایجان و ترکیه در حال پیشرفت است گفت: حجم تجارت دوجانبه آنکارا- باکو حدود 5 میلیارد دلار بود و امروز برای رسیدن به هدف 15 میلیارد دلاری گام بر می‌ داریم.

اولپاک با بیان اینکه گسترش دامنه توافقنامه تجارت ترجیحی با آذربایجان برای دنیای تجارت مهم است، افزود: یکی از اولویت‌ های ما هدایت شرکت‌ های ترک به پروژه های مناطق آزاد شده از اشغال است.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *