اخبار آذربایجان

توسعه روابط فرهنگی آذربایجان با ایران

وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از آمادگی برای تعمیق و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خبر داد.

همزمان با نخستین روز هشتمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب باکو، یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) با آنار کریم اف (وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) دیدار و گفت و گو کرد.

یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) که به دعوت رسمی دولت جمهوری آذربایجان در این کشور حضور پیدا کرده است، ضمن حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب باکو با وزیر فرهنگ آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار قربانعلی پورمرجان (رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان) نیز حضور داشت.

در این دیدار، یاسر احمدوند از میزبانی جمهوری آذربایجان برای حضور ایران و سایر کشور ها برای عرضه و معرفی نشر مکتوب در هشتمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران تشکر و قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات و توان برای گسترش همکاری های فرهنگی بین دو کشور تلاش می‌کند چرا که معتقدیم ارتباطات فرهنگی دو کشور را به هم نزدیک‌ تر می‌کند و سایر روابط اقتصادی، سیاسی و… را تقویت و گسترش می‌ دهد.

احمدوند در پایان بر استمرار و تداوم همکاری های دو جانبه بین ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه‌ های مختلف فرهنگ تاکید کرد.

آنار کریم اف (وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان) نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور ایران در هشتمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب باکو گفت: ایران و جمهوری آذربایجان پیوند عمیق فرهنگی دارند و نمایشگاه‌ کتاب باکو یکی از جلوه‌ های بروز و ظهر این پیوند است و آمادگی داریم این روابط را در همه جوانب گسترش دهیم.

منبع خبر: خبرگزاری حقایق قفقاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *