اخبار ترکیه

ترکیه در تامین گاز طبیعی هیچ مشکلی ندارد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در خصوص جنگ روسیه و اوکراین که از 24 فوریه در جریان است و بحران انرژی ناشی از تحریم ها علیه روسیه، اظهار داشت: “اروپا در زمستان امسال با مشکلات جدی روبه رو خواهد بود، ما در حال حاضر هیچ مشکلی درخصوص گاز طبیعی نداریم.”

رئیس جمهور اردوغان پیش از سفر خو به کشورهای بالکان که شامل بوسنی و هرزگوین، صربستان و کرواسی است، در فرودگاه اسنبوغای آنکارا سخنانی ایراد کرد.

اردوغان گفت که آنها سعی می کنند از تنش جلوگیری کنند و در عین حال ارتباط قوی با این جغرافیا که در آن پیوندهای تاریخی، انسانی و فرهنگی ریشه دار وجود دارد را حفظ کنند.

اردوغان اظهار داشت: “آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه، موسسه یونس امره، بنیاد معارف، خطوط هوایی ترکیه، سازمان رادیو و تلویزیون ترکیه (TRT) و شهرداری‌های ما با پروژه هایی که اجرا می کنند از توسعه این جغرافیا حمایت می کنند.”

وی افزود: “ما می بینیم که پلتفرم خبری تی آر تی بالکان که در ماه جون آغاز به فعالیت کرد، با پخش خود به زبان‌های منطقه‌ای شکاف مهمی را پر کرد. باعث افتخار ماست که علاوه بر نهادهای دولتی کشورمان، سازمان‌های غیردولتی و دنیای تجارتمان نیز کارهایی انجام می‌دهند که باعث سربلندی ما شده است.”

اردوغان اعلام کرد که در تمامی تماس های خود بر حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت بوسنی و هرزگوین که برای صلح و ثبات بالکان اهمیت حیاتی دارد، تاکید خواهد کرد.

رئیس جمهور اردوغان با اشاره به بحران انرژی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین و تحریم های روسیه که از 24 فوریه ادامه دارد، گفت: “اروپا در زمستان امسال با مشکلات جدی روبه رو است،  ولی ما در حال حاضر هیچ مشکلی با گاز طبیعی نداریم.”

اردوغان درباره اقدامات تحریک‌آمیز جت‌های یونان گفت: حساسیت ما ادامه دارد؛ یونان از این مسئله مطلع است و به همین دلیل از تکرار آن خودداری کردند.

منبع خبر: trt.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *