اخبار ترکیه

ترکیش ایرلاینز، بزرگترین برنده بحران کرونا

روزنامه فرانسوی «لس اکو» طی گزارشی با اشاره به موفقیت خطوط هوایی ترکیه در نیمه نخست سالجاری، این شرکت را بزرگترین برنده بحران کرونا توصیف کرد.

در این مقاله که با عنوان «ترکیش ایرلاینز به عنوان بزرگترین برنده بحران در آسمان اروپا ظاهر شد» آمده است: خطوط هوایی ترکیه با حمل 7.8 میلیون مسافر در ماه ژوئیه، توانست نرخ رشد و سود قبل از همه گیری کرونا را ثبت کند.

در این گزارش آمده است که خطوط هوایی ترکیه سودآورترین شرکت در بین شرکت‌های هواپیمایی در اروپا و اولین شرکت هواپیمایی بین المللی سود آور در سال 2021 بوده است.

همچنین تاکید شد که این شرکت در نیمه اول سال 2022 بالغ بر 758 ​​میلیارد دلار گردش مالی داشته و 737 میلیون دلار سود داشته و به سمت ثبت یک رکورد پیش می‌رود.

بر اساس داده‌های «Eurocontrol»، خطوط هوایی ترکیه، روزانه با 1506 پرواز در میان شرکت‌های هواپیمایی در آسمان اروپا، فعال‌ترین شرکت است.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با 1202 پرواز و ایرفرانس با 1065 پرواز در رده‌های بعدی جای قرار گرفته‌اند.

در این مقاله تاکید شد که فرودگاه استانبول که 10 برابر فرودگاه آتاتورک ظرفیت دارد، سهم مهمی در موفقیت ترکیش ایرلاینز دارد.

تعداد مسافرین این فرودگاه در 7 ماهه نخست سال‌جاری، از تعداد مسافرانش در سال 2019 فراتر رفت.

رقبای اصلی اروپایی آن هنوز 10 تا 15 درصد از سطح فعالیت خود در قبل از شیوع کووید-19 عقب هستند.

شرکت خدمات حمل و نقل بین‌المللی ترکیش کارگو در میان 20 شرکت مهم ترابری هوایی قرار گرفت.ترکیش کارگو با رشد 4.8 درصد در حوزه ترابری هوایی هم اکنون در رتبه چهارم لیست مذکور قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *