اخبار آذربایجان

تاکید وزیر کشور بر روابط ایران و آذربایجان

به گزارش خبرگزاری مهر ، احمد وحیدی وزیر کشور عصر روز (چهارشنبه) در حاشیه دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران در رابطه با جزئیات این دیدار، گفت: دادستان کل آذربایجان به دعوت دادستان محترم کل ایران به ایران آمد و با وزیر دادگستری ملاقات داشت و درخواست ملاقات با ما را هم کرد.

وی افزود: در رابطه با موضوعات مورد علاقه دو کشور صحبت شد. طبیعتاً مسائل بسیار مشترکی میان ما وجود دارد و در گفتگوها هر دو طرف تاکید داشتند، نباید طرف‌های ثالثی در روابط خوب دو کشور دخالت کنند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه توطئه‌هایی در رابطه با روابط ما وجود دارد و طرف ثالث در تلاش است تا سو تفاهم ایجاد کند، خاطرنشان کرد: این موضوع به نفع هیچ یک از دو کشور ایران و آذربایجان نیست.

وحیدی با تاکید بر اینکه ایران و آذربایجان به لحاظ موقعیت استراتژیک و راهبردی خود در منطقه می‌توانند با روابط بسیار گسترده خود، آینده خوبی در منطقه داشته باشند، گفت: در رابطه با یکسری مسائل اجرایی و عملیاتی نیز بحث شد و راجع به سلسله هماهنگی‌هایی برای موضوعاتی مانند مواد مخدر و امثال آن گفتگو صورت گرفت.

وی اضافه کرد: در مورد مشکلات مسافران و رانندگان ما در سفر به آذربایجان، در مورد برداشتی که در خصوص بعضی از داروهایی که در ایران مجوز دارد و در آنجا مجوز ندارد و به عنوان مواد مخدر تلقی می‌شود، صحبت شد تا بررسی و اصلاح صورت گیرد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ایران و آذربایجان می‌توانند با روابط بسیار گسترده خود، آینده خوبی در منطقه داشته باشند،گفت: نباید طرف‌های ثالثی در روابط دو کشور دخالت کنند.

وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: همکاری‌های طرفینی برای تبادل زندانیان نیز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و موضوعات متنوع دیگری که مورد توافق طرفین بود نیز مطرح شد و می‌تواند به توسعه روابط دو طرف کمک کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *