اخبار آذربایجان

افزایش حمل و نقل کالا در بندر باکو

در نیمه نخست امسال 666 هزار محموله در بندر باکو جابه جا شد که 15.7 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

خبرگزاری «گزارش» در این باره از سوی «بندر تجارت دریایی بین المللی باکو» JSC اطلاع رسانی کرده است.

همچنین پویایی مثبتی در شاخص‌های آماری حمل و نقل محموله خشک طی سال‌ها مشاهده می‌شود، بدین ترتیب بیش از ۲۸۴۳۶ تن محموله خشک در سال ۲۰۱۸، ۱۳۳۹۵۳ تن در سال ۲۰۱۹، ۲۵۳۸۵۳ تن در سال‌های ۲۰۲۰،۲۱،۲۱ و ۲۰۱۴ به ۵۰۳ تن محموله خشک از طریق بندر باکو حمل شده است. این موسسه تصریح کرد: در مقایسه شاخص های آماری سال های 2018 و 2021، افزایش بیش از 12 برابری مشاهده می شود.

محصولات کودهای ارسالی از کشورهای آسیای مرکزی به گرجستان، ترکیه و تعدادی از کشورهای اروپایی، عمده محموله خشک حمل شده از طریق بندر باکو را تشکیل می دهند. همزمان ترمینال کود با ظرفیت حمل سالانه 2.5 میلیون تن در بندر باکو در حال ساخت است و با آغاز به کار این ترمینال پیش بینی می شود حجم کود افزایش قابل توجهی داشته باشد. محصولاتی که به صورت ترانزیت از طریق کشور ما حمل می شوند.

توانمندی های فنی بندر باکو، ارائه کارایی در بارگیری با استفاده از راهکارهای لجستیکی مدرن، شرایط راحت ایجاد شده برای صاحبان بار و بسیاری عوامل دیگر، حجم محموله های جذب شده به بندر را به شدت در حال افزایش است. با افزایش حجم کل محموله های حمل شده از طریق بندر باکو، به طور جداگانه برای انواع محموله های جداگانه نیز افزایشی ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *