اخبار آذربایجان

افزایش بودجه نظامی جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان بودجه نظامی خود را برای سال آتی میلادی افزایش داد.

رسانه‌ها روز سه شنبه از افزایش بودجه نظامی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۲۳ خبر دادند.

 

خبرگزاری «نیوز آرمنیا» نوشته است: این موضوع در لایحه بودجه دولتی سال ۲۰۲۳ جمهوری آذربایجان که روز دوشنبه به پارلمان این کشور رسید، مشهود است.

 

بر اساس این گزارش، تقویت توان نظامی جمهوری آذربایجان و تامین امنیت ملی اولویت اصلی هزینه‌ های بودجه دولتی است. در بودجه دولتی سال ۲۰۲۳، ۳.۱ میلیارد دلار که ۱۷.۱ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۲ است به این اهداف اختصاص یافته است.

 

این منبع خبری با انتقاد از افزایش بودجه نظامی باکو، ادعای این کشور در عادی سازی روابط با ایروان را زیر سوال برد.

 

ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ اخیر با ارمنستان این کشور را شکست داد. «الهام علی‌ اف» رئیس جمهور آذربایجان نیز اخیرا در دیدار با گروهی از فرماندهان نظامی ارتش خواستار تقویت قدرت نظامی ارتش این کشور شده بود.

 

این در حالی است که ارمنستان نیز در حال بازسازی نیروهای مسلح خود برآمده است. ارتش ارمنستان در جریان جنگ دوم قره باغ شکست سنگینی را از ارتش جمهوری آذربایجان متحمل شد و به همین دلیل مقام‌ های این کشور در پی تقویت نیروهای خود بر آمده‌ اند.

 

یک شرکت دفاعی هند اعلام کرد که از ارمنستان برای راکت‌ های «پیناکا» سفارش دریافت کرده است. پیناکا، یک راکت انداز چندگانه است که در هند تولید شده است. این سامانه می‌ تواند ۱۲ تیر موشک را در ۴۴ ثانیه شلیک کند.

منبع خبر: پایگاه خبری حقایق قفقاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *