اخبار آذربایجان

آذربایجان هر سال 300 میلیون دلار محصولات دارویی وارد می کند

آذربایجان به طور متوسط ​​سالانه 300 میلیون دلار برای واردات محصولات دارویی هزینه می کند. توسعه بخش داروسازی نیز به کاهش جریان ارز از کشورمان و جذب سرمایه‌های جدید کمک می‌کند.»

 

به گزارش «report» ، این مطلب را اورخان ممدوف، رئیس آژانس در سومین همایش داروسازان جمهوری خواه که با حمایت آژانس توسعه مشاغل کوچک و متوسط ​​زیرمجموعه وزارت اقتصاد به مناسبت روز جهانی داروسازان برگزار شد، گفت. داروسازان.

 

وی افزود: ایجاد بنگاه های تولید محصولات پزشکی در آذربایجان از نظر توسعه صنعت اقتصادی کشور و افزایش سهم بخش غیرنفتی از اهمیت بالایی برخوردار است. همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) که هنوز به طور کامل به پایان نرسیده است، بار دیگر اهمیت موضوع خودکفایی با محصولات پزشکی را برجسته کرده است. در آذربایجان، چه در زمان همه گیری و چه قبل از آن، کارهای قابل توجهی در ارتباط با توسعه صنعت داروسازی و صنعت پزشکی انجام شد. شهرک صنعتی پیراللهی با تخصص داروسازی از اهمیت بالایی در این تجارت برخوردار است. کوبیا تجربه مثبتی در ایجاد برخی زیرمجموعه های کمکی بخش پزشکی به همراه بسیاری از زمینه ها به عنوان پشتیبان دارد.

 

به گفته O. Mammadov، KOBIA از ایجاد یک شرکت فعال در تولید منسوجات پزشکی، ست های جراحی استریل و یونیفرم در روستای گوبودا و زنگیلند – آگالی، بر اساس مدل مشارکت عمومی و خصوصی، همراه با “Gill Med” حمایت کرد. ” LLC: “برای کادر پزشکی و بیماران در شرکت لباس و لباس بیرونی، کیت های جراحی و دندانپزشکی استریل، ماسک های پزشکی، از جمله کلاه، روپوش پزشکی، کلاه، لباس بیمار، لباس پزشکی، لباس های یکبار مصرف و تعدادی دیگر از محصولات نساجی پزشکی هستند. تولید شده. از آنجایی که این پروژه نه تنها تجاری است، بلکه دارای جهت گیری اجتماعی نیز می باشد، 90 درصد کارکنان شاغل در بنگاه اقتصادی را شهروندانی از گروه های آسیب پذیر تشکیل می دهند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *