اخبار آذربایجان

افتتاح خانه تجارت آذربایجان در قطر

آژانس توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​(KOBIA) زیر نظر وزارت اقتصاد توافق نامه ای را برای ایجاد شورای تجاری مشترک آذربایجان و قطر با اتاق بازرگانی و صنایع قطر امضا کرد.

«report.az» در این باره با اشاره به آژانس خبر می دهد.

بر اساس اطلاعات، این سند در قطر توسط اورخان ممدوف رئیس هیئت مدیره KOBIA و عضو هیئت مدیره اتاق علی بن عبداللطیف آل مسند امضا شد.

شورای بازرگانی بستری خواهد بود که در آن وضعیت کلی و جهت‌گیری‌های آتی همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و روابط بین کارآفرینان ارتقا می‌یابد. این شورا از ابتکارات کارآفرینان برای توسعه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی، کمک به برقراری روابط مستقیم بین مشاغل، از جمله شرکت های کوچک و متوسط، سازماندهی بازدیدهای متقابل، نشست ها، سمینارهای مشترک و میزهای گرد کارآفرینان که برای توسعه تجاری و تجاری مفید است، حمایت خواهد کرد.

روابط، تبادل اطلاعات اقتصادی، علمی، فناوری و غیره انجام خواهد شد و از ایجاد و راه اندازی شرکت های مشترک و سایر اشکال همکاری متقابل حمایت خواهد کرد.

آذربایجان در تقاطع محورهای مهم حمل و نقل قرار دارد و به یک «هاب ترانزیتی» تبدیل شده است، سرمایه گذاران قطری می توانند از این فرصت ها استفاده کنند.

این موضوع در دیدار میکائیل جباروف وزیر اقتصاد با منصور بن ابراهیم آل محمود، مدیر اجرایی سازمان سرمایه گذاری قطر ذکر شد.

در این دیدار در خصوص تقویت روابط اقتصادی کشورهایمان، ترویج سرمایه گذاری مشترک با هلدینگ سرمایه گذاری آذربایجان و شرکت سرمایه گذاری آذربایجان، گسترش همکاری ها در زمینه انرژی های تجدیدپذیر بحث و تبادل نظر شد و تاکید شد که افزایش سرمایه گذاری های متقابل به توسعه کمک می کند.

در دیدار با شیخ خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی ، نخست وزیر و وزیر کشور قطر، موفقیت های به دست آمده تحت رهبری الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان، توسعه سریع همکاری های آذربایجان و قطر و اهمیت بالا بازدیدهای سطحی در راستای گسترش روابط مورد تاکید قرار گرفت. وزیر اقتصاد گفت: ظرفیت های زیادی برای تقویت مشارکت بین کشورهایمان وجود دارد و در این راستا اجرای پروژه ها و ابتکارات مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این نشست اطلاعاتی در خصوص اقتصاد آذربایجان ارائه شد و چشم انداز توسعه همکاری ها در آینده مورد اشاره قرار گرفت.

ایکس تانی بر روابط دوستانه آذربایجان و قطر، علاقه کشورش به توسعه روابط با آذربایجان تاکید کرد و دیدگاه های خود را در مورد تقویت این مشارکت به اشتراک گذاشت.

 

طرفین در مورد امکان گسترش همکاری های دو کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل- لجستیک، سرمایه گذاری متقابل و سایر زمینه های اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.

در دیدار با شیخ جاسم بن حمد آل ثانی، نماینده شخصی امیر قطر، در خصوص توسعه روابط دوجانبه و روابط اقتصادی آذربایجان و قطر در مسیر صعودی، همکاری های دوجانبه سودمند و همچنین تقویت روابط دوجانبه تبادل نظر شد. روابط در سرمایه گذاری-تجارت و سایر زمینه ها.

هیئت آذربایجانی در چارچوب سفر به قطر با نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع این کشور نیز دیدار و گفتگو کرد. در این مراسم از ابتکارات برای گسترش همکاری بین محافل تجاری کشورهایمان ابراز خرسندی شد. متذکر شد که گسترش روابط بین اتاق بازرگانی و صنایع قطر و نهادهای ذیربط آذربایجان، برگزاری رویدادهای مشترک می تواند باعث توسعه گفتگوهای تجاری و اجرای پروژه های جدید شود. خاطرنشان شد که روابط تجاری فعالی بین محافل تجاری کشورهای ما وجود دارد، بازرگانان در زمینه های مختلف اقتصادی همکاری می کنند، تعدادی از محصولات آذربایجان در شبکه های تجاری قطر فروخته می شود. تاکید شد که خانه بازرگانی آذربایجان در قطر افتتاح شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *