اخبار ترکیه

برپایی نمایشگاه هنری « اکسپو تبریز» در استانبول

آثار گروهی از هنرمندان تبریزی و تهرانی در قالب نمایشگاه «آرت اکسپو تبریز» در استانبول به نمایش گذاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز و به نقل از خبرگزاری آناتولی، نمایشگاه «آرت اکسپو تبریز» با نمایش 28 آثر که شامل 22 تابلوی نقاشی و 6 مجسمه در گالری «آرت پریسا» می باشد در منطقه نیشان‌تاشی استانبول ترکیه آغاز شد.

در این نمایشگاه تابلو هایی با سبک و طراحی‌ های متفاوت از هنرمندان تبریزی و تهرانی به نمایش گذاشته شده‌ اند.

امیر مرتضوی، مسئول پشتیبانی آرت اکسپوی تبریز در زمینه برگزاری این نمایشگاه در استانبول گفت: «ما تاکنون در ایران 5 آرت اکسپو برگزار کردیم. خواستار برگزاری این نمایشگاه در خارج از ایران شدیم و برای نخستین بار رویدادی را در استانبول برگزار کردیم.»

وی هم چنین شهر استانبول ترکیه را شهر هنر دانست و افزود: «پیش از برگزاری این رویداد از بین شمار زیادی از آثار هنری گزینش انجام دادیم.»

احد سعدی هنرمند ایرانی و مدیر و گرداننده گالری پریسا در استانبول هم در این زمینه گفت: «متاسفانه اغلب گالری‌ ها تنها با چند هنرمند کار کرده و به هنرمندانی که پتانسیل خوبی دارند، فرصت همکاری نمی‌دهند. از اهداف ما این است که در این روند با برگزاری نمایشگاه های متعدد و میزبانی از هنرمندان شاخصی که آثار ممتازشان در این رویداد به نمایش گذاشته شده است، تغییر ایجاد کنیم.»

هم چنین لازم به ذکر است، این نمایشگاه تا 21 سپتامبر دایر خواهد بود و علاقمندان و هنر دوستان می‌ توانند همه روزه در گالری آرت پریسا واقع در منطقه نیشان‌تاشی استانبول از این نمایشگاه دیدن کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *