اخبار ترکیه

کنسرت هنرمند اوکراینی برای جنگ‌زدگان در ازمیر

ویولنیست اوکراینی که پس از حمله روسیه از کشورش گریخته و به ازمیر پناه آورده است، برای تقویت روحیه هموطنان جنگ‌ زده خود کنسرت برگزار می‌ کند.

لودمیلا میهنو، نوازنده استاد ویولن اهل اوکراین در ساختمان «انجمن فرهنگی و خدمات اجتماعی زنان اوراسیا» که برای حمایت از زنان و کودکان اوکراینی در ازمیر راه اندازی شده است؛ کنسرت برگزار کرد.

این هنرمند اوکراینی که پس از حمله روسیه از شهر بردیانسک گریخته و به ازمیر پناه آورده است، در شرح داستان زندگی‌ اش به خبرنگار آناتولی گفت: در شهرم معاون مدرسه موسیقی بودم اما پس از اشغال نیروهای روس تصمیم گرفتم نزد دخترم که در ازمیر زندگی می‌کرد، بیایم.

وی افزود: صبح روز 24 فوریه با صدای بمب و آژیر از خواب پریدم. اول تانک‌ها به شهر آمدند. سربازان روسی در همه جای شهر بودند. بدون برق و آب نبود توانستم یک ماه دوام بیاورم و سپس به ترکیه آمدم.

میهنو ادامه داد: ترک کشورم کار آسانی نبود و هنوز هم وقتی یاد گذشته می‌ افتم اشکم سراریز می‌شود. نگران وضعیت اعضای خانواده و فامیلم که هنوز در اوکراین مانده‌اند، هستم.

این استاد اوکراینی همچنین گفت: تمام زندگی‌ ام را در یک چمدان کوچک جمع کردم. از آنجایی که گذرگاه‌ های بازرسی از سوی سربازان روسی کنترل می‌ شد، نتوانستم ویولن حرفه‌ ای ام را با خودم بیاورم.

میهنو تاکید کرد: موسیقی زبان احساسات است. من باور دارم که به لطف موسیقی، این جنگ پایان می‌یابد و همه به خانه‌هایشان باز می‌ گردند. ویولنی که امروز با آن کنسرت دادم را در ترکیه خریدم، این ویولن در روزهای سخت همراه من بوده است. می‌ خواهم با ویولن برای مردم کشورم کنسرت بدهم تا کمی از آلام آن ها تسکین یابد.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *