اخبار ترکیه

پیام اردوغان به مناسبت روز پیروزی در ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، سال 2023 را به عنوان صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه جشن خواهیم گرفت و این سال انشاالله میلادی خواهد بود که مژده تشکیل ترکیه بزرگ و قدرتمند را خواهیم داد.

رجب طیب اردوغان به مناسبت صدمین سالگرد 30 آگوست «روز پیروزی» پیامی منتشر کرد.

اردوغان با اشاره براینکه، از دستیابی به صدمین سالگرد پیروزی بزرگ احساس غرور و افتخار می‌کنیم، اظهار داشت، 30 آگوست روز پیروزی بزرگ ملتمان، برادران‌مان در جمهوری ترک قبرس شمالی و شهروندان‌مان در خارج از کشور را تبریک می‌گویم.

اردوغان در پیام خود گفت، با پیروزی بزرگ 30 آگوست سال 1922 یک بار دیگر ثابت شده که آناتولی وطن جاودانه تُرک‌ها است.

رئیس جمهور با بیان اینکه، 30 آگوست به روشنی نشان داد که ملت ترکیه وقتی مجبور به انتخاب بین اسارت و آزادی باشد، قادر به انجام چه چیزهایی است، تصریح کرد، وقایع شب 15 جولای 2016 یکبار دیگر نشان داد، اراده تزلزل ناپذیری که به تعرض بزرگ الهام بخشید، هنوز هم در قلب‌ها زنده است.

رجب طیب اردوغان در ادامه پیام از آتاترک بانی جمهوری ترکیه و همرزمانش با احترام یاد کرد.

رئیس جمهور ترکیه: وقایع شب 15 جولای 2016 یکبار دیگر نشان داد، اراده تزلزل ناپذیری که به تعرض بزرگ الهام بخشید، هنوز هم در قلب‌ها زنده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: مصمم هستیم قرن حاضر را به قرن ترکیه تبدیل کنیم.

رئیس جمهور اردوغان در مراسم افتتاحیه دسته‌جمعی کوتاهیا و یکصدمین سالگرد پیروزی بزرگ در 30 آگوست 1922-2022 در کوتاهیا شرکت کرد.

اردوغان خطاب به مردم تاکید کرد که جهان از نظر اقتصادی دوران سختی را پشت سر می‌گذارد.

اردوغان گفت: از آنجا که ترکیه سال‌ها پیش تولید و اشتغال‌زایی را انتخاب کرد و مدل اقتصادی خود را تغییر داد، طوفان جهانی را با کم‌ترین آسیب پشت سر خواهد گذاشت.

وی گفت: انعکاس مثبت تدابیر و سیاست‌هایی که پس از سال نو اتخاذ خواهیم کرد، بر زندگی روزمره مردم بهتر قابل مشاهده خواهد بود.

منبع خبر: trt.net

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *