اخبار آذربایجان, اخبار ترکیه

همکاری نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه برای ساخت پهپاد مشترک

وزیر صنایع دفاع جمهوری آذربایجان از قصد باکو پایتخت این کشور و آنکارا پایتخت ترکیه برای تولید محصولات صنایع دفاعی مشترک از جمله پهپاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزیر صنایع دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که باکو و آنکارا قصد دارند محصولات صنایع دفاعی را بصورت مشترک و با همکاری هم تولید کنند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق»، قلی اف وزیر صنایع دفاع جمهوری آذربایجان اظهار داشته است: «قرار است تعمیر تجهیزات نظامی نیز سازماندهی و برنامه ریزی شود. صنعت دفاعی در کشور ترکیه به سرعت در حال توسعه و رشد است. حدود ۱۵۰۰ شرکت به تولید سلاح در این کشور مشغول هستند. هفت شرکت ترکیه‌ ای در میان لیست ۱۰۰ تولیدکننده صنعت دفاعی جهان قرار گرفته اند».

این مقام ارشد جمهوری آذربایجان هم چنین افزود: «کار برای توسعه جدید ترین انواع سلاح های بومی در حال انجام می باشد. این‌ سلاح های جدید شامل پهپاد ها و هم چنین انواع دیگر سلاح‌ هایی است که می‌ توانند از راه دور اهداف دشمن را مورد هدف قرار دهند.»

جمهوری آذربایجان و ترکیه روابط بسیار گرمی در حوزه‌ های مختلف از جمله حوزه نظامی دارند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده است که پرواز های آموزشی بر اساس برنامه رزمایش مشترک تاکتیکی «عقاب – ۲۰۲۲» در جمهوری آذربایجان با مشارکت ترکیه انجام شده است.

بر اساس این سناریو و در این رویداد مشترک، خلبانان نظامی وظایف فرار از دفاع هوایی دشمن فرضی، حملات هوایی به اهداف مستقر در زمین و سایر وظایف خود را با موفقیت انجام داده و به پایان رساندند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *