اخبار آذربایجان

مراسم افتتاحیه مسابقات جام دریا در آذربایجان

 «بازی‌های بین‌المللی ارتش ۲۰۲۲» در نیروی دریایی ارتش در باکو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری report.az، رهبری وزارت دفاع، نمایندگان مجلس ملی، نمایندگان قوه مجریه ناحیه قره داغ، سازمان جانبازان جمهوری خواه، کشتیرانی دریای خزر آذربایجان و کشورهای شرکت کننده، وابستگان نظامی، کارکنان رسانه های گروهی داخلی و خارجی، و همچنین سایر مهمانان در این رویداد شرکت کردند.
ابتدا دسته های گل در مقابل بنای یادبود رهبر ملی حیدر علی اف که در قلمرو یگان نظامی برپا شده بود قرار داده شد و ایشان مورد احترام قرار گرفتند.

پرچم های کشورهای شرکت کننده با همراهی یک گروه موسیقی نظامی وارد عرصه شدند. در این مراسم سرود ملی آذربایجان که میزبان این مسابقات بود نواخته شد و پرچم سه رنگ برافراشته شد.

سخنرانان در این مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان پیام تبریک وزیر دفاع را به مناسبت افتتاحیه مسابقات «جام دریا» که در کشورمان در قالب مسابقات «بازی‌های بین‌المللی ارتش ۲۰۲۲» برگزار می‌شود، به آنان ابلاغ کردند.
بیان شد که بازی های بین المللی ارتش با هدف تقویت همکاری های نظامی، دوستی بین نظامیان و افزایش حرفه ای بیشتر انجام می شود. خاطرنشان شد که مسابقات “جام دریا” به تقویت بیشتر روابط و همکاری های متقابل بین کشورهایمان کمک می کند.

سپس مسابقات بین المللی «جام دریا» باز اعلام شد.
در مراسم افتتاحیه، یک برنامه هنری توده ای تئاتری با حضور اساتید هنر و جمعی از مرکز عقیدتی و فرهنگی ارتش به نام هازی اصلانوف ارائه شد.

در مسابقات «جام دریا» ملوانان نظامی با محک زدن قدرت در مراحل «اجرای شلیک توپخانه»، «مبارزه برای پایداری کشتی و آمادگی نجات» و «آماده سازی دریا» برای کسب مقام اول به رقابت می پردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *