اخبار آذربایجان

مجوز اقامت دائم به بستگان نزدیک تبعه جمهوری آذربایجان

مجوز اقامت دائم به بستگان نزدیک تبعه جمهوری آذربایجان

به افرادی که دارای اقوام نزدیک و تبعه آذربایجان باشند اجازه اقامت دائم داده می شود

به گزارش <<رپورت>>، این موضوع در پیش نویس اصلاح قانون مهاجرت منعکس شده است.

در این گزارش به ماده 46 قانون اشاره شده است که مدارک مورد نیاز برای اعطای (تمدید) اجازه اقامت موقت به اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت در خاک جمهوری آذربایجان را فهرست می‌کند. بر اساس پیش نویس جدید، این فهرست اسناد همچنین شامل سندی است که از سازمان مالیاتی در مورد گردش مالی اظهارنامه ارائه شده توسط فرد شاغل به فعالیت کارآفرینی یا شخص حقوقی مرتبط با درخواست در یک سال گذشته ارائه شده است.

بنابراین، اجازه اقامت دائم با توجه به ماده‌های قانونی تصویب شده، در قلمرو جمهوری آذربایجان به خارجی ها این فرصت را می دهد که برای مدت طولانی در خاک این کشور زندگی کنند، بدون دریافت مجوز به کار، دستمزدی بپردازند و برای شهروندی جمهوری آذربایجان اقدام کنند.

علاوه بر این، بر اساس تجربه کشورهای پیشرفته، به اتباع خارجی در صورتی که متخصص بسیار ماهر یا از بستگان درجه یک (پدر، مادر، شوهر (همسر) و فرزند) یک شهروند باشند، این فرصت داده می‌شود تا اجازه اقامت دائم را از کشوری که در آن زندگی می‌کنند، دریافت کنند.

از این نظر پیشنهاد می‌شود که دایره اقوام برای اخذ اقامت دائم به دلیل روابط خانوادگی محدود شود و تنها در صورتی که پدر، مادر، شوهر (همسر)، فرزند، خواهر یا برادر متقاضی تابعیت جمهوری داشته باشند؛ از جمهوری آذربایجان می توانند اجازه اقامت دائم دریافت کنند.

 

منبع خبری: سایت خبری report.az

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *