اخبار آذربایجان, مقالات

دیدار رئیس جمهور آذربایجان با رئیس جمهور ترکمنستان سردار بردی محمدوف

دیدار رئیس جمهورآذربایجان با رئیس جمهور ترکمنستان سردار بردی محمدوف

رئیس جمهور آذربایجان الهام علی‌اف با رئیس جمهور ترکمنستان سردار بردی محمدوف دیدار و گفت و گو کرد

رئیس جمهور ترکمنستان از دعوت الهام علی‌اف برای حضور در نشست گروه تماس جنبش غیر متعهدها برای مبارزه با کووید-19 تشکر کرد. وی با تاکیید بر اینکه کشورمان در دوران ریاست خود در جنبش غیرمتعهدها حضور فعال داشته است؛ این مناسبت را به الهام علی‌اف تبریک گفت.

سردار بردی محمداف، خاطرنشان کرد که جنبش نقش مهمی در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی ایفا می‌کند. وی همچنین تاکید کرد که در چارچوب جنبش غیرمتعدها به مبارزه با بیماری همه گیر توجه ویژه می‌شود.

الهام علی‌اف با قدردانی از حضور سردار بردی محمداف در نشست سران، گفت: فرصت‌های خوبی برای گفتگو در مورد روابط دوجانبه ما در این نشست وجود دارد.

همچنین، ایشان با اشاره به اینکه آذربایجان همواره توجه ویژه‌ای به توسعه روابط دوجانبه ترکمنستان دارد، گفت: گفت‌و‌گوهای سیاسی بین کشورهای ما در سطح بالایی است و روابط در زمینه‌های فرهنگی و انسانی در حال توسعه است.

رئیس جمهور الهام علی‌اف خاطرنشان کرد: دوران ریاست جنبش غیرمتعهدها در آذربایجان به پایان رسیده است. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کشور ما علاقه‌مند به افزایش نقش جنبش در روابط بین الملل است، گفت آذربایجان در این زمینه اقدامات زیادی را انجام داده است. در عین حال، وی خاطرنشان كرد كه امروز روند ایجاد مجدد نظم جهانی در حال وقوع است و جنبش غیرمتعهدها باید نقش خود را در این روند ایفا كند.

رئیس جمهور الهام علی‌اف با اشاره به اینکه روابط سیاسی بسیار نزدیک بین کشورهای ما مبتنی بر پایه‌های محکم است، خاطرنشان کرد: آذربایجان و ترکمنستان فرصت‌های گسترده‌ای برای همکاری در انرژی، پنبه، حمل و نقل، سرمایه گذاری و سایر زمینه‌ها دارند.

رئیس جمهور آذربایجان افزود: جمهوری آذربایجان ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت خود را افزایش می‌دهد که در آینده فرصت‌های دیگری را برای حمل و نقل کالاهای ترکمنستان از طریق خاک کشورمان ایجاد می‌کند.

همچنین در این دیدار، در مورد سایر موضوعات مورد علاقه متقابل دیدگاه هایی را رد و بدل کردند.

منبع خبر: سایت خبری azertag.az

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *