اخبار آذربایجان

حضور ارتش آذربایجان در بازی‌های بین المللی ارتش ۲۰۲۲ در ایران

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، منابع خبری در روز یکشنبه  در تاریخ ۲۳مرداد از ورود شماری از نظامیان ارتش جمهوری آذربایجان برای شرکت در «مسابقات بین‌المللی ارتش سال ۲۰۲۲» در ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «ترند» و به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، نظامیان ارتش جمهوری آذربایجان برای شرکت در مسابقه «تک تیرانداز مرزی» که در چار چوب «بازی‌های بین‌ المللی ارتش ۲۰۲۲» و به عنوان بخشی از آن، در شهر یزد برگزار می‌شود، به ایران سفر کردند.

بر اساس این گزارش اعلام شده، نمایندگان تیم‌ های شرکت کننده در مسابقه ابتدا با منطقه به خوبی آشنا شده، سپس قوانین ایمنی برای پرسنل نظامی ارائه و ویژگی‌ ها و شرایط مسابقه به شرکت کنندگان توضیح داده شد.

تیم‌ های جمهوری آذربایجان، بلاروس، چین، ایران، ازبکستان، روسیه و زیمبابوه، تیم هایی هستند که در مسابقه تک تیرانداز مرزی ایران حضور دارند.

بازی‌ های بین‌ المللی ارتش یک رویداد ورزشی نظامی سالانه در روسیه است که توسط وزارت دفاع روسیه برگزار می‌شود. این رویداد که برای اولین بار در آگوست ۲۰۱۵ برگزار شد.

چندی قبل وبگاه «واشنگتن فری بیکن» نوشت که ایران، روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌ های بین‌ المللی در آمریکای لاتین تحت عنوان «تک تیرانداز مرز» را دارند. به نوشته این منبع خبری، این بازی‌ های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است.

«جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی به واشنگتن فری‌ بیکن گفت که روسیه و متحدانش ایران و چین با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در آستانه نمایش قدرت بزرگی هستند. با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم.

معاون وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در نشست خبری با حضور کاردارهای نظامی خارجی در روسیه گفت، بیش از ۲۶۰ تیم از ۳۵ کشور از جمله ایران در بازی‌ های بین‌ المللی ارتش در سال ۲۰۲۲ که در تاریخ ۱۳ تا ۲۷ اوت مصادف با (شنبه ۲۲ مرداد تا شنبه ۵ شهریور) در ۱۲ شهر مختلف جهان برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «پاول پوپوف» معاون وزارت دفاع روسیه اظهار داشت: «این بازی‌ ها امسال به میزبانی ۱۲ کشور جمهوری آذربایجان، الجزایر، ارمنستان، بلاروس، ویتنام، ایران، قزاقستان، چین، مغولستان، روسیه، ونزوئلا و ازبکستان برگزار می‌شود و برای اولین بار مسابقات تحت عنوان “تک تیرانداز مرزی” در آمریکای جنوبی برگزار می‌گردد.»

پوپوف گفت: «در ونزوئلا که دوازدهمین کشور میزبان است بیش از ۲۶۰ تیم از ۳۵ کشور و ۶۵۰۰ شرکت کننده درخواست حضور داده‌ اند. این کشورها چهار میلیارد نفر از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهند.»

وی ادامه داد: «بازی‌ های بین المللی ارتش به یک عرصه عالی برای ارائه قابلیت‌ های تسلیحات و تجهیزات نظامی تبدیل خواهد شد. علی رغم تلاش‌ های بی‌ سابقه غرب برای اعمال انزوای روسیه و سایر کشورهای مستقل، دامنه جغرافیایی بازی‌ های ارتش هم چنان هم در حال گسترش و توسعه است و امسال ۳۴ مسابقه در قلمرو سه قاره برگزار می‌شود.»

منبع خبر: خبرگزاری حقایق قفقاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *