اخبار آذربایجان

ثبت دولتی موسسه خیریه “برای آذربایجان” (FA)

شعبه آذربایجان این موسسه خیریه “برای آذربایجان” که در ایالات متحده تأسیس شده و دو سال با موفقیت فعالیت کرده توسط وزارت دادگستری به ثبت رسید.

نکته اصلی فعالیت موسسه خیریه این است که می توان در مدت کوتاهی در خارج از کشور به ویژه در بین هموطنان مقیم آمریکا سازماندهی کرد و فعالیت اصلی آن توانبخشی و یکپارچگی اجتماعی و اقتصادی خانواده ها و جانبازان است. جنگ میهنی بزرگ.

ثبت دولتی در کشور به سازمان این امکان را می دهد که دامنه فعالیت خود را بیشتر گسترش دهد و نفوذ خود را در مناطقی که در آن فعالیت می کند افزایش دهد.

سازمان خیریه برای آذربایجان توسط آذربایجانیانی تأسیس شد که در موقعیت های پیشرو در سازمان های مالی، سرمایه گذاری و توسعه جهانی کار می کردند.

بنیانگذاران ساختار نهادی، مدیریت، استانداردهای پاسخگویی و شفافیت را به هموطنان اهداکننده بر اساس مدرن ترین معیارهای اتخاذ شده در این زمینه تعریف کرده اند.

فدراسیون فوتبال از بدو تأسیس تاکنون فعالیت های خود را به طور مداوم گسترش داده است. تا امروز طرح بازپروری بیش از 50 جانباز و خانواده های آنان با کمک های روانی با موفقیت اجرا شده است. همچنین در ژوئیه 2021 فدراسیون فوتبال به همراه شرکای خود از بخش های دولتی و خصوصی در آذربایجان اردوی تابستانی را با نام “WINNERS” برگزار کرد که هدف آن رشد فکری و عاطفی 79 فرزند شهید است. در ایام اوج شیوع بیماری کووید 19، موسسه خیریه «برای آذربایجان» در مجموع به 149 خانواده در مناطق مختلف کشور از جمله خانواده شهدا و جانبازان کمک مالی کرد.

به گفته سمیر سلیمانوف، یکی از بنیانگذاران و یکی از اعضای هیئت مدیره این خیریه، این سازمان در حال حاضر در چندین زمینه فعالیت می کند. اولین جهت، توانبخشی روانی جانبازان در کشورمان، هموطنان آسیب دیده از تهاجم نظامی است. بررسی بهترین شیوه های جهان در این زمینه، حمایت نزدیک از اقدامات انجام شده توسط کشورمان در زمینه توانبخشی روانی با همکاری موسسات معتبر در این زمینه.

یکی از جهت گیری های دیگر مربوط به آموزش است. به دنبال توصیه های رئیس جمهور در روز جوان، قرار است نشست هایی با فارغ التحصیلان دانشگاه های مطرح جهان و اعضای موسس For آذربایجان که در سازمان های پیشرو توسعه مالی با جوانان آذربایجانی کار می کنند تشکیل داده و یک پروژه جدید مربیگری راه اندازی شود. از دیگر طرح های پیش بینی شده در آذربایجان در این راستا، ایجاد فرصت برای گروه هدف برای مشارکت در طرح های آموزشی و آموزشی مختلف است که می تواند زمینه اشتغال را فراهم کند.

منبع خبر: report.az

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *