اخبار ترکیه

“تغییرات اقلیمی” محور همایش محیط زیست در ترکیه

دستور کار اصلی همایش محیط زیست خبرگزاری آناتولی که در ترکیه برگزار می شود، “تغییرات آب و هوایی” خواهد بود.

همایش محیط زیست که توسط خبرگزاری آناتولی به منظور و با هدف افزایش آگاهی در مورد بحران آب و هوا و مسائل زیست محیطی سازماندهی شده است، با محوریت “تغییرات محیط زیستی و بحران های اقلیمی” در روز پنجشنبه تاریخ 20 اکتبر در استانبول ترکیه برگزار می‌ شود.

ضرورت ایجاد زبان رسانه‌ ای نوین در مسائل زیست محیطی و اقلیمی، افزایش آگاهی جهانی خبرگزاری‌ های بین‌ المللی، یادآوری وظایف زیست محیطی رسانه‌ های سنتی و جدید و افزایش آگاهی‌ های زیست محیطی در حوزه‌ های جدید و … از جمله اهداف برگزاری این همایش محیط زیست از طرف خبرگزاری آناتولی خواهد بود.

چند تن از مسئولان از جمله فخرالدین آلتون، مدیر ارتباطات ریاست جمهوری، سردار کاراگؤز، رئیس و مدیر کل خبرگزاری آناتولی، لوئیزا وینتون، نماینده مقیم ترکیه برنامه توسعه سازمان ملل و اویس سرمد، معاون مدیر اجرایی کنوانسیون چارچوب تغییرات آب و هوایی این سازمان نیز در همایش مذکور سخنرانی خواهند کرد.

علاوه بر آن نمایندگانی از سازمان‌ های غیر دولتی داخلی و خارجی و هم چنین سازمان‌ های بین‌ المللی، سیاستمداران، دانشگاهیان و نمایندگان رسانه‌ ها نیز به عنوان سخنران در این برنامه ها شرکت خواهند کرد.

هم چنین در این رویداد، نشست‌ هایی با عنوان «انرژی پاک برای توسعه پایدار»، «رویکرد رسانه‌ ها در قبال بلایای طبیعی»، «بحران آب و هوا و مشارکت در مسئولیت» نیز در قالب این همایش برای علاقمندان و شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *