اخبار آذربایجان, اخبار ترکیه

تسلیت وزارت دفاع ملی ترکیه به جمهوری آذربایجان

وزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی، شهادت سربازان آذربایجانی در درگیری در خط مرزی بین این کشور و ارمنستان را تسلیت گفت.

وزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی، شهادت سربازان آذربایجانی در درگیری در خط مرزی بین این کشور و ارمنستان را تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: از خداوند برای سربازان دلاور ارتش آذربایجان طلب رحمت، برای مجروحان شفای عاجل و برای ملت برادر آذربایجان صبر و شکیبایی آرزومندیم.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: ارمنستان باید به رویکرد تحریک آمیز و تهاجمی خود پایان داده و دست صلحی که به سوی او دراز شده است را به عنوان یک فرصت غنیمت بشمارد.

وزارت دفاع ترکیه تاکید کرد: ما همیشه در کنار برادرانمان هستیم و همیشه با آنها خواهیم بود.

گفتنی است وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد ارتش ارمنستان شامگاه 13 سپتامبر اقدامات تحریک آمیز گسترده‌ای در شهرهای مرزی داش‌کسن، کلبجر، لاچین و زنگیلان ترتیب داد.

براساس این اطلاعیه، در این اقدامات تحریک آمیز 42 سرباز ارتش و 8 نفر از نظامیان خدمات دولتی مرزی شهید شدند.

مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد، ترکیه همیشه در کنار آذربایجان عزیز خواهد بود.

 

هم چنین مولود چاووش‌اوغلو برای سربازان آذربایجانی که در درگیری در خط مرزی آذربایجان و ارمنستان به شهادت رسیدند، پیام تسلیت منتشر کرد.

چاووش‌اوغلو در پیامی که در حساب کاربری خود در توییتر به اشتراک گذاشت، ضمن ضمن طلب رحمت برای شهدای قهرمان ارتش آذربایجان که در درگیری در خط مرزی آذربایجان و ارمنستان جان خود را از دست دادند، به نزدیکان آنان صبر و مردم کشور برادر آذربایجان تسلیت گفت.

وزیر خارجه گفت، ترکیه همیشه در کنار آذربایجان عزیز خواهد بود.

در اطلاعیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گفته شده بود، ارتش ارمنستان در شب 12 سپتامبر و بامداد 13 سپتامبر اقدامات تحریک‌آمیز گسترده‌ای در مسیرهای داشکسن، کلبجر، لاچین و زنگیلان انجام داد.

براساس اطلاعیه مذکور 50 سرباز ارتش آذربایجان به شهادت رسیدند.

منبع خبر:trt.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *