اخبار ترکیه

تردد بین ترکیه و بوسنی و هرزگوین با کارت شناسایی

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شفیق دزافروویچ، رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در سارایوو گفت: از این به بعد شهروندان ترکیه و بوسنی و هرزگوین می‌توانند با کارت شناسایی به‌طور متقابل مسافرت کنند.

اردوغان تصریح کرد: وزرای خارجه ما به سرعت اقدامات لازم در این خصوص را به پایان خواهند رساند.

وی روابط ترکیه و بوسنی و هرزگوین را استثنایی دانست و گفت: فراتر از روابط سیاسی، نظامی و اقتصادی ما، پیوندهای تاریخی، فرهنگی و انسانی ما، شالوده محکم روابط ما را تشکیل می‌دهد.

اردوغان گفت که ترکیه برای صلح، رفاه و ثبات بوسنی و هرزگوین اهمیت بسیاری قائل است و بر تداوم حمایتش از تمامیت ارضی و حاکمیت آن تاکید می‌کند.

او گفت: بار دیگر تکرار می‌کنم که ما به‌عنوان ترکیه آماده‌ایم تا با رضایت طرف‌ها تمام تلاش خود را برای غلبه بر مشکلات موجود در بوسنی و هرزگوین انجام دهیم.

وی با بیان اینکه آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) از سال 1995 تاکنون نزدیک به هزار پروژه در بوسنی و هرزگوین اجرایی کرده است، گفت که در همه زمینه‌ها در کنار مردم بوسنی و هرزگوین خواهیم بود.

اردوغان همچنین در خصوص تحولات اخیر بین یونان و ترکیه نیز گقت: جزایری در دست آن‌ها (یونان) است که پایگاه‌های نظامی وجود دارد. بر اساس در صورت تداوم تهدیدات نامشروع علیه ترکیه، صبر ما هم لبریز می‌شود.

اردوغان خطاب به یونان گفت: وقتی می‌گویم ممکن است یک شب ناگهان و در هر جایی اقدام کنیم یعنی وقتش که برسد انجام می‌‌دهیم.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *