اخبار ترکیه

برگزاری گرامیداشت یاد قهرمانان در استانبول

خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه در چهار چوب برنامه ویژه  “شب پیروزی و گرامی‌داشت یاد قهرمانان” در استانبول با خانواده‌ های شهدا و معلولین جنگی گرد هم آمدند.

وزیر دفاع ملی ترکیه،آکار، در این مراسم گردهم‌آیی اعلام کرد: نیرو های مسلح ترکیه با موفقیت به وسیع‌ ترین و پر شمول‌ ترین رزمایش و عملیات نظامی تاریخ جمهوریت تحقق بخشیده و به موفقیت‌ های خود در این راستا ادامه می‌دهند.

وزیر دفاع ملی ترکیه با اشاره به این که ماه آگوست برای ملت ترکیه ماه فتوحات و پیروزی است گفت: ارتش ترکیه برای حفاظت از حق و حقوق کشور و ملت ترکیه به پیروزی‌ های بزرگی که نشانه  قدرت و توانایی ترک‌ هاست، دست یافته است.

خلوصی آکار افزود: کلیه تدابیر لازم در قبال خطرات و تهدیدات علیه ترکیه را اتخاذ کرده و به تلاش‌های خود در این راستا ادامه خواهیم داد.

آکار ضمن اشاره به گسترش حیطه قدرت و نفوذ دولت جمهوری ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: در نتیجه نیز حیطه مسئولیت و نفوذ نیرو های مسلح ترکیه نیز توسعه یافته است. نیرو های مسلح ترکیه به برگزاری بزرگ ترین رزمایش و عملیات نظامی تاریخ خود با موفقیت تحقق بخشیده و به مبارزات خود در این راستا ادامه می دهند.

در این میان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز از طریق تلفن در این گردهم‌آیی شرکت کرده و سخنانی خطاب به خانواده‌ های شهدا و معلولین ایراد کرد.

رجب طیب اردوغان, رییس جمهور ترکیه گفت: شما همیشه پیرو راه پرچم واحد ، ملت واحد ، وطن واحد و دولت واحد بوده و از این راه جدا نشدید. رب تعالی یار و یاور شما باشد. وحدت و همبستگی‌مان ابدی و جاودانه باشد.

منبع خبر: trt.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *