اخبار آذربایجان

برگزاری نمایشگاه بین المللی دفاع در باکو

چهارمین نمایشگاه بین المللی دفاعی آذربایجان “ADEX” به ابتکار و سازماندهی وزارت صنایع دفاع آذربایجان و با حمایت وزارت دفاع آذربایجان از تاریخ 6 تا 8 سپتامبر در مرکز اکسپو باکو برگزار می شود.

خبرگزاری «گزارش» در این باره از وزارت صنایع دفاعی خبر داده است.

گزارش شده است که نمایشگاه پس از وقفه ناشی از همه گیری COVID-19 در حال سازماندهی مجدد است.

نمایشگاه تسلیحات و تجهیزات مدرن “ADEX” قدرت و توان مجموعه نظامی-صنعتی آذربایجان و شرکت های جهانی را به نمایش می گذارد.

“ADEX” که بیش از 200 شرکت از 26 کشور را گرد هم می آورد، سه غرفه و یک منطقه باز از مرکز نمایشگاه باکو را پوشش می دهد. در میان شرکت کنندگان شرکت های پیشرو در بخش دفاعی بلغارستان، چین، فرانسه، ایتالیا، هلند و سایر کشورها حضور خواهند داشت. بلاروس، ایران، اسرائیل، قزاقستان، پاکستان، روسیه، ترکیه و سایر کشورها در نمایشگاه امسال که برای اولین بار با حضور شرکت هایی از اردن برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

لازم به ذکر است نمایشگاه “ADEX” که برای اولین بار پس از پیروزی شکوهمند آذربایجان در جنگ دوم قره باغ برگزار می شود، برای تاکید بر اهمیت سلاح های مدرن که نقشی استثنایی در این پیروزی ایفا کردند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ارتش پیروز ما و قدرت مجموعه صنعتی نظامی کشورمان.

لازم به ذکر است غرفه های وزارت صنایع دفاع آذربایجان در سالن های اول و سوم مرکز اکسپو باکو قرار می گیرد. آخرین تسلیحات و تجهیزات نظامی تولید داخل در اینجا نمایش داده می شود. شرکت کنندگان در این رویداد می توانند با نوآوری های مجموعه دفاعی کشور و همچنین توانمندی های موجود و رو به رشد نیروهای مسلح آذربایجان آشنا شوند.

نمایش گسترده‌ای از مدرن‌ترین انواع سلاح‌ها در ADEX به تجهیز مجدد فنی نیروهای مسلح کمک می‌کند، شرایطی را برای ارتباطات سازنده، تبادل تجربیات و برقراری روابط مؤثر بین متخصصان داخلی و خارجی ایجاد می‌کند. حوزه نظامی-فنی

هواپیماها و سیستم‌های هوانوردی، کشتی‌ها و سامانه‌های دریایی، خودروهای جنگی زرهی، سامانه‌های رادیو الکترونیکی، C4ISR، تجهیزات و سامانه‌های نوری-الکترونیکی، سامانه‌های بدون سرنشین، پوشاک و تجهیزات نظامی، سلاح و مهمات، شبیه‌سازها و سیستم‌های آموزشی، تشعشعات، مواد شیمیایی و دفاع بیولوژیکی (BDF)، سازمان های نظامی، شرکت های ترویج صادرات و غیره. بخش ها ارائه خواهند شد.

به موازات «ADEX» سیزدهمین نمایشگاه بین المللی امنیت داخلی، حفاظت و نجات «Securex Caspian» برگزار می شود که در آن مدل های امیدوارکننده تجهیزات، سیستم های حفاظتی پیچیده و سلاح های نیروی انتظامی، مرزی، امداد و نجات، آتش نشانی و خدمات ویژه به نمایش گذاشته می شود. . نمایشگاه مذکور با حمایت وزارت صنایع دفاع جمهوری آذربایجان، سرویس امنیت دولتی، وزارت شرایط اضطراری، وزارت امور داخله و خدمات مرزی دولتی برگزار می شود.

نمایشگاه سکوریکس کاسپین به ایجاد شرایط مساعد برای توسعه همکاری ها، تبادل تجربیات و رفع مشکلات اعمال شده برای تامین امنیت داخلی دولت، جامعه و شهروندان کمک می کند. در این نمایشگاه روسای سازمان های انتظامی و امداد و نجات آذربایجان، امداد و نجات اضطراری و خدمات مرزی، هیئت های بین المللی و همچنین زیرساخت های شهری، حمل و نقل، شرکت های صنعتی و غیره حضور داشتند. در این اطلاعات آمده است: کارشناسانی که درگیر اطمینان از ایمنی تأسیسات هستند، بازدید خواهند کرد.

منبع خبر: report.az

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *