اخبار آذربایجان

برگزاری اردوی ” از ایده تا کسب و کار” برای جوانان در آذربایجان

اردوی “از ایده تا کسب و کار” جشنواره تابستانی که به همت اتحادیه مردمی “توسعه منطقه” در تاریخ 22 تا 26 مرداد ماه برای جوانان این کشور برگزار شده بود به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری report.az ، در این اردو بیش از 220 جوان از پایتخت و مناطق جمهوری علاقمند به نوآوری، نوآوری فناوری و استارت آپ شرکت کردند.

در طول این اردو، آموزش ها، سمینارها، ارائه ها، هکاتون ها، مستر کلاس ها با حضور متخصصان حوزه های مختلف برای شرکت کنندگان در زمینه نوآوری و تفکر استارت اپی، تشکیل تیم های استارت اپی، ارائه استارت اپ ها و سایر موضوعات برگزار شد. شرکت کنندگان توسط متخصصان وزارت کشاورزی، وزارت فرهنگ، وزارت علوم و آموزش و پرورش، آژانس دولتی گردشگری، آژانس دولتی گردشگری، نوآوری های اجتماعی، فناوری های رسانه ای. همچنین آژانس نوآوری و توسعه دیجیتال، آژانس توسعه مشاغل کوچک و متوسط، خدمات شهروندی و نوآوری های اجتماعی و آژانس توسعه رسانه در مورد فناوری های کشاورزی، صنایع خلاق، علم و آموزش مطلع شدند. 

به منظور جذابیت بیش تر و هم چنین خاطره انگیزتر شدن این اردو و ترویج سبک زندگی سالم در بین جوانان، مسابقات مختلف فکری و سرگرمی، بازی های ورزشی، مسابقه، شب های خلاقانه، برنامه های کنسرت و همچنین گشت و گذار برگزار شد.

لازم به ذکر است اردوی «ایده تا کسب و کار» بر اساس طرح اتحادیه مردمی «توسعه منطقه ای» در قالب «فستیوال تابستانه – جشنواره جوانان آذربایجان» با حمایت صندوق جوانان جمهوری آذربایجان و مشارکت اتحادیه سازمانهای داوطلبانه آذربایجان برگزار شد.  هدف اصلی این پروژه توسعه جنبش استارتاپی در کشورمان، حمایت از جوانان در اجرای ایده های تجاری، گسترش و ترویج نوآوری ها و فناوری ها در مناطق و تشکیل بستر همکاری در مقیاس بزرگ برای اکوسیستم نوآوری در پایتخت و مناطق است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *