اخبار آذربایجان

بازگشت نیروی دریایی ارتش ایران از مسابقات جام دریا

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، در هفتمین دوره رقابت‌ های بین المللی جام دریا در جمهوری آذربایجان، دریا دلان کشورمان در رشته مهار بویه با رکورد شکنی در کسب امتیازات دوره‌های هفت گانه در سکوی نخست ایستادند و کشور‌ های روسیه، جمهوری آذربایجان و قزاقستان به رتبه‌ های دوم تا چهارم دست یافتند.

در رشته تیر اندازی به هدف سطحی هم تیم ایران توانست مقام اول را کسب کند و کشور‌ های روسیه، جمهوری آذربایجان و قراقستان به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

در رشته‌ تیر اندازی به هدف هوایی تیم کشورمان پس از روسیه مقام دوم را کسب کرد و تیم میزبان سوم و قزاقستان چهارم شد.

در دو رشته‌ کنترل صدمات و بقاء در دریا ورزشکاران کشورمان به مقام سوم اکتفا کردند و تیم‌ های جمهوری آذربایجان و روسیه اول شدند؛ و قزاقستان در رتبه چهارم ایستاد.

ورزشکاران تیم کشورمان در رشته ورزشی تیر اندازی به مین چهارم شدند، روسیه اول، جمهوری آذربایجان دوم و قزاقستان سوم شد.

مسابقات در ۶ بخش تخصصی شامل بخش شناوری مراحل تیراندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات با حضور یگان‌ های ۴ کشور ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان در بندر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد.

تیم اعزامی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ۷۸ ورزشکار با ۲ ناو موشک انداز ایرانی «پیکان» و «جوشن» در این مسابقات حضور داشت.

حفظ و تقویت صلح و امنیت در دریای خزر، مبارزه مشترک با تروریست و با تاکید بر توانمندی‌های نظامی کشور‌های حاشیه خزر از اهداف برگزاری مسابقات اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *