اخبار ترکیه

بازسازی ۱۶۴ موزه در ترکیه در مدت ۲۰ سال

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه موزه نقاشی و مجسمه استانبول اعلام کرد: در 20 سال گذشته 164 موزه را با مرمت و چیدمان جدید به‌طور کامل بازسازی کرده‌ ایم.

رئیس‌ جمهور ترکیه افزود: 56 موزه را برای اولین بار در کل کشور برای بازدید عموم افتتاح کردیم. 18 موزه را نیز در ساختمان‌ های جدید افتتاح کردیم.

وی تصریح کرد: ساختمان موزه متمدن‌ های آناتولی که مجموعه‌ای منحصر به فرد خود در جهان دارد را بازسازی کردیم. ارکستر سمفونیک ریاست جمهوری ترکیه که یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ های هنری کشورمان است را 2 سال پیش و مرکز فرهنگی آتاترک که به تازگی بازسازی شد، سال گذشته در 29 اکتبر به بهره‌برداری رساندیم. تعداد تئاترهای خصوصی که توسط دولت حمایت می‌شوند، وقتی ما بر سر قدرت آمدیم 59 واحد بود ولی اکنون این تعداد به 428 واحد افزایش یافته است. تعداد نمایش‌ های سازمان دولتی اپرا و باله نیز از 584 به 707 رسید. همچنین در این دوره 263 نمایشگاه اموال فرهنگی از جمله 33 نمایشگاه عکس برگزار کردیم. 184 مورد از این نمایشگاه‌ ها در درخل و 79 مورد دیگر در خارج از کشور برگزار شد.

اردوغان خاطرنشان کرد که در نتیجه تلاش‌های حقوقی و دیپلماتیک دولت، تاکنون 9034 اثر تارخی که به خارج از ترکیه قاچاق شدند، به کشور بازگردانده داده شده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه اعلام کرد: 56 موزه را برای اولین بار در کل کشور برای بازدید عموم افتتاح کردیم. 18 موزه را نیز در ساختمان‌های جدید افتتاح کردیم.

 

اردوغان همچنین گفت: در 20 سال گذشته 164 موزه را با مرمت و چیدمان جدید به طور کامل بازسازی کرده‌ایم.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *