اخبار آذربایجان

بازدید رییس جمهور از خانه قزاقستانی تاسیس شده در باکو

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و قاسم جومارت توکایف رئیس جمهوری قزاقستان در تاریخ 24 اوت با “میهن قزاقستانی” ساخته شده در پارک ملی ساحلی به مناسبت سی امین سالگرد تشکیل آذربایجان-قزاقستان آشنا شدند. روابط دیپلماتیک

به گزارش report.az دختران با لباس های ملی قزاقستان با نان از سران کشورها استقبال کردند.

رؤسای جمهور در جریان وضعیت کشور قرار گرفتند.

گزارش شده است که پتانسیل های گردشگری کشور دوست و برادر در «یورتاسی قزاقستانی» که در اول آگوست افتتاح شد، ارائه می شود. در این کمپین که تا 31 آگوست ادامه خواهد داشت، مرکز اطلاع رسانی و گردشگری «Welcome to KZ» بازدیدکنندگان را با مراکز تفریحی مدرن، تاریخ و سنت های قزاقستان، هتل «قزاقستان»، پیست اسکی کوهستانی «شیمبولاک»، «ایر» به بازدیدکنندگان معرفی می کند. شرکت هواپیمایی آستانه، اطلاعات مفصلی درباره کیهان بایکونور، مرکز ملی شاهین کیران و سایر جاذبه های گردشگری ارائه شده است، ارائه ها نمایش داده می شود، برنامه های فرهنگی، کنسرت و سرگرمی برگزار می شود. یورت به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا با توسعه مدرن قزاقستان، مکان های فرهنگی و دیدنی، تاریخ و سنت های این کشور آشنا شوند، وارد دنیای عشایر باستانی شوند، به ملودی های کشور کویر بزرگ گوش دهند و غذاهای ملی را بچشند.

در جریان معارفه گزارش شد که طبق سنت سفره ملی قزاقستان برای مهمانان برجسته باز می شود.

لازم به ذکر است که این رویدادها با هدف تقریب معنوی و غنی سازی فرهنگی متقابل دو ملت برادر با دوستی چند صد ساله و سابقه مشترک با حمایت سفارت قزاقستان، شرکت گردشگری «دیسکاور آلماتی»، «ایر آستانه» و خطوط هوایی و خانه تجارت قزاقستان در آذربایجان برگزار شد.

رئیس جمهور الهام علی اف و رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف به اجرای گروه موسیقی قزاقستان گوش دادند.

سپس سران کشورها ضمن صرف چای با هم صحبت کردند.

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و قاسم جومارت توکایف رئیس جمهوری قزاقستان در تاریخ 24 اوت با “میهن قزاقستانی” ساخته شده در پارک ملی ساحلی به مناسبت سی امین سالگرد تشکیل روابط دیپلماتیک آذربایجان-قزاقستان آشنا شدند.

این «گزارش» از خبرگزاری report.az به نقل از ستاد خبری رئیس جمهور آذربایجان تهیه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *