اخبار آذربایجان

اولین پرواز دهلی به باکو پس از کرونا

شرکت هواپیمایی آذربایجان (AZAL) امروز اولین پرواز مستقیم از دهلی به باکو را پس از شیوع ویروس کرونا انجام داد.

طبق گزارشات با اشاره به سفارت هندوستان، از مسافرانی که وارد فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف می‌شوند، مورد استقبال آقای وینای کومار کاردار سفارت هند در باکو قرار گرفتند.

وی کومار گفت که این پروازها دو بار در هفته – از باکو به دهلی در روزهای سه شنبه و جمعه و از دهلی به باکو در روزهای چهارشنبه و شنبه انجام خواهد شد.

 پرواز از فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی دهلی به فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو حدود 4 ساعت طول می کشد.

تعدادی از افراد مشهور بالیوود با اولین پرواز از دهلی به باکو وارد شدند. آنها در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف با رقص های سنتی آذربایجانی مورد استقبال قرار گرفتند. 

در این مراسم آقای وینای کومار به روابط نزدیک تاریخی و فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت که پروازهای مستقیم بین دو کشور باعث تقویت بیشتر همکاری های دوجانبه در بخش های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و گردشگری خواهد شد.

کاردار سفارت تاکید کرد که با کمک راه‌های حمل و نقل سریع‌تر و راحت‌تر و همچنین روال ویزای الکترونیکی آسان، گردشگران آذربایجانی بیشتر از هند از جمله اشیاء طبیعی متعدد، میراث غنی پزشکی و ملی، تاریخی، تنوع جغرافیایی و فرهنگی می توانند از جهات متنوعی بهره مند شوند.

در ژانویه تا دسامبر 2021، گردش تجاری دوجانبه بین هند و آذربایجان بالغ بر 739.1 میلیون دلار آمریکا بوده است.

 حجم مبادلات تجاری بین ژانویه تا ژوئن 2022 با 107.7 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 895.95 میلیون دلار رسید. هند در حال حاضر چهارمین کشور صادراتی آذربایجان است.

وی کومار افزود که انتظار می رود پرواز مستقیم بین دو کشور باعث توسعه بیشتر تجارت دو جانبه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *