خانه / اقامت آذربایجان

اقامت آذربایجان

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

اقامت آذربایجان و بررسی دقیق جزئیات آن

جامع ترین منبع اطلاعات اخذ اقامت کشور آذربایجان:

ما در این مقاله به بررسی انواع روش های اخذ اقامت جمهوری آذربایجان میپردازیم و با پرداختن به جزئیات و اطلاعات دقیق و موثق سعی داریم یکی از جامع ترین و کامل ترین مراجع اطلاعات جمهوری آذربایجان را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهیم.

در این بخش ابتدا آشنایی مختصری از کشور آذربایجان خواهیم داشت:
آذربایجان – باکو

کشور جمهوری آذربایجان یکی از مناسب ترین و امن ترین کشور های منطقه جهت مهاجرت است. این کشور در میان قاره های آسیا و اروپا واقع شده است و با کشورهای مهمی نظیر روسیه، ایران و گرجستان  دارای مرز زمینی بوده و با کشور های ارمنستان و ترکیه همسایه می‌باشد.

 • دین کشور آذربایجان اسلام است و اغلب مردم این کشور مسلمان هستند. جمعیت کشور آذربایجان حدود ۱۰ میلیون نفر میباشد.
 • زبان اصلی این کشور تورکی آذربایجانی میباشد و زبان دوم این کشور روسی میباشد.
 •  پایتخت این کشور شهر زیبای باکو که به عروس قفقاز معروف میباشد .
 •  واحد پول رسمی کشور آذربایجان منات است.
در این بخش به معرفی انواع روش های اخذ اقامت و جزئیات آن میپردازیم:
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور آذربایجان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آذربایجان
 • اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور آذربایجان
 • اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشور آذربایجان

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور آذربایجان

ثبت شرکت در کشور آذربایجان:

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشور جمهوری آذربایجان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور می باشد.

در این مقاله که توسط کارشناسان مجموعه نیولند نوشته شده، قوانین و شرایط ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان و اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

پس در ادامه با ما در سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند همراه باشید.

در اکثر موارد مقصود اصلی از سرمایه‌گذاری در کشور خارجی دریافت اقامت و شهروندی این کشور است. اگر هدف شما نیز از ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان در نهایت اخذ اقامت این کشور است باید به این نکته توجه کنید که ثبت شرکت در این کشور یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت می باشد. در سال های اخیر جمهوری آذربایجان جزو یکی از کشورهایی بشمار می رود که سرمایه گذاری توسط اتباع خارجی رو به افزایش می‌باشد.

راه اندازی کسب و کار در جمهوری آذربایجان:

راه اندازی کسب و کار در آذربایجان به معنای شروع هر فعالیت اقتصادی بوده و این فعالیت می تواند شامل افتتاح شرکت تجاری یا بازرگانی، رستوران و یا حتی یک مغازه آرایشگاه و یا هر فعالیت دیگری باشد. هزینه زندگی و تاسیس شرکت در جمهوری آذربایجان به مراتب بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است که این نیز خود یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می باشد.

بنابراین؛ کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار مناسب در این کشور را دارند میبایست با توجه به انواع شرکت‌های قابل ثبت، نوع شرکت را با متناسب با نیاز خود انتخاب و افتتاح نماید. بعد از ثبت شرکت نیز افتتاح حساب بانکی امکان پذیر خواهد بود.

قوانین ثبت شرکت در آذربایجان:

قوانین ثبت شرکت برای شهروندان بومی و اتباع خارجی تفاوت چندانی ندارد. بیشترین تفاوت مرتبط با نوع شرکتی است که ثبت خواهد شد. بعد از فراهم نمودن اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آذربایجان، میزان سرمایه و اعضای شرکت نیز باید تعیین گردند. همچنین، داشتن یک آدرس مشخص برای دفتر شرکت و حساب بانکی در این کشور الزامی می باشد.در این مرحله با اخذ تاییدیه‌های قانونی، شرکت شما به ثبت خواهد رسید.

انواع شرکت های پر کاربرد در آذربایجان:
شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین روش سرمایه گذاری در آذربایجان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. این شکل از شرکت، با اهداف بازرگانی تاسیس می شود. برای ثبت شرکت LLC ، لازم است اطلاعات مربوط به بنیانگذار، نام شرکت، آدرس قانونی، اندازه سرمایه مجاز، فعالیت در چارچوب و انتخاب یک بانک در آذربایجان مشخص باشد.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص که در مقیاس بزرگ تری تاسیس و فعالیت می کند مستلزم حداقل دو سرمایه گذار و داشتن هیئت مدیره است. سرمایه این شرکت های سهامی قابل انتقال و مبادله در عموم می باشد.

شرکت سهامی عام

در شرکت سهامی عام هر سرمایه گذار می تواند بدون هماهنگی با سایر سرمایه گذاران سهم خود را به دیگری انتقال دهد. در این شرکت، تعداد سرمایه گذاران باید بیشتر از دو نفر باشد و میزان سود و زیان هر شخص به اندازه سهام او خواهد بود.

کسانیکه میخواهند در این نوع شرکت تاسیس شده کار کنند، تنها با اخذ مجوز میتوانند شروع به فعالیت نمایند و تنها موسس شرکت احتیاجی به اخذ مجوز ندارد. پس از ثبت شرکت فرد متقاضی می تواند برای اخذ ویزای ورود به این کشور اقدام نماید.

انتقال پول و بازکردن حساب بانکی از طریق ثبت شرکت:

امکان بازکردن حساب بانکی معتبر نظیر Visa و Master card نیز برای کسانی که به دلیل محدودیت ها و تحریم های داخلی ایران تمایل دارند تا حساب ارزی برای شرکت ثبت شده خود داشته باشند امکان پذیر می باشد.

شرکت های تک مالکیتی بیشترین متقاضی در بین افرادی که قصد دارند کسب و کار کوچکی را در کشور آذربایجان راه اندازی نمایند دارد. که فرد متقاضی میتواند از این طریق برای خود همسر و فرزندان زیر ۱۸ ساله خود اقامت این کشور را دریافت نمایند، قوانین وضع شده این اجازه را به اتباع خارجی میدهد که حساب بانکی بین المللی خود را افتتاح کرده و از طریق ثبت شرکت و اخذ اجازه کار بعد از 5 سال حضور متوالی در جمهوری آذربایجان نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

مزایای تاسیس شرکت در آذربایجان:

دولت آذربایجان طرح‌های حمایتی فراوانی را برای توسعه کسب‌وکارهای گوناگون در این کشور به اجرا درآورده است. آذربایجان با رشد اقتصادی و صنعتی بسیار بالا و وجود مشاغل متنوع، رونق اقتصادی زیادی در همه زمینه‌ها دارد. زیرساخت‌های اقتصادی و پژوهشی این کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مطلوب است.

مهم‌ترین مزایای تاسیس شرکت در آذربایجان عبارتند از:
 • امکان گرفتن اقامت دائم
 • تحصیل رایگان برای فرزندان
 • هزینه های پایین تحصیل نسبت به کشور های اروپایی
 • استفاده از بیمه های درمانی
 • اقدامات جدی دولت برای مطلوب کردن شرایط
 • سرمایه‌گذاری خارجی ارائه وام‌ها و تسهیلات بانکی به صاحبان کسب‌وکارها
 • امکان تجارت آزاد پس از ثبت شرکت در آذربایجان
 •  تنوع امکانات مورد نیاز در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی و…
 • امکان افتتاح حساب بین‌المللی
 • مزایای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان
 • اقتصاد پایدار و رو به پیشرفت کشور جمهوری آذربایجان
 • امکان افتتاح حساب بین المللی از طریق ثبت شرکت
 • کوتاه بودن پروسه ثبت شرکت (۳تا ۷ روز)
 • عدم نیاز به داشتن شریک آذری برای ثبت شرکت
 • نیروی کار ارزان نسبت به کشورهای اروپایی
 • امکان دریافت مجوز کار از این طریق
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان:

اسکن صفحه اول پاسپورت

آدرس حقوقی شرکت ( اجاره نامه یا سند خریداری محل شرکت )

ارائه وکالت نامه وکیل ( در صورت حضور نداشتن مشتری )

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان:

پروسه ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان ضمن اینکه به تخصص نیازمند است به تجربه نیز نیاز دارد. وکلای حرفه‌ای و بین‌المللی شرکت نیولند راهنمایان خوبی برای طی کردن این مسیر هستند.

روند قانونی تاسیس شرکت در آذربایجان به این ترتیب است:

1.نام‌گذاری و تعیین نوع شرکت

۲. تنظیم وکالت نامه

۳. ارسال مدارک و اسناد به وزارت مالیات و اداره ثبت اسناد در جمهوری آذربایجان

۴. باز کردن حساب بانکی و واریز حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت با توجه به نوع شرکت

۵. اخذ تاییدیه‌های لازم بسته به نوع فعالیت شما از مراجع لازم

۶. دریافت مجوزهای لازم از نهادهای گوناگون بسته به نوع کار مجموعه (مجوزهای واردات و صادرات، باز کردن

فروشگاه، شهرداری و…)

مطالعه بیشتر: اقامت کاری آذربایجان

هزینه ثبت شرکت:

هزینه ثبت شرکت توسط مجموعه نیولند ۱۰۰۰ دلار می‌باشد که این مبلغ بعد از عقد قرار داد در سه قسط و طی مراحل ثبت شرکت گام به گام و هم زمان با پیشبرد کار و بعد از روئت درآمدن و تایید توسط مشتری در هر مرحله پرداخت میشود.

ثبات اقتصادی این کشور موجب شده است که محاسبه هزینه‌ها با منات و دلار تقریبا بدون نوسان باشد و متقاضیان بتوانند به راحتی شرایط تشکیل شرکت در جمهوری آذربایجان را بسنجند. به طور کلی، هزینه ثبت شرکت در این کشور به نسبت پایین است.

سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان:

مبلغ سرمایه اولیه به تعداد شرکا و ابعاد خود شرکت بستگی دارد. ولی به طور کلی هر چقدر سرمایه اولیه شرکت بیشتر باشد، نشان دهنده اعتبار و جدیت شرکت میباشد که این نکات در نظر کارشناسان و آفیسر های اداره مهاجرت قابل اهمیت میباشد. سرمایه اولیه شرکت میتواند از ۱۰ منات شروع شود و طبق توضیحات بالا هر چقدر این مبلغ بیشتر باشد نشانه اعتبار شرکت خواهد بود.

شما برای مهاجرت به کشور جمهوری آذربایجان و راه اندازی کسب و کار خودتان به یک سرمایه حداقل ۱۰ الی ۲۰ هزار دلاری نیاز دارید تا از پس هزینه های خوراک، پوشاک ،مسکن و هزینه های مربوط به راه اندازی کسب و کارو  تبلیغات کسب و کار و … در کشور جمهوری آذربایجان طی مدت شش ماه تا یک سال بر بیاید.

‌ثبت شرکت در آذربایجان و خدمات شرکت مهاجرتی نیولند:

اگر شما قصد دارید تا در کشور آذربایجان شرکت خود را ثبت نموده و در این کشور به کسب و کار بپردازید. میتوانید از خدمات مجموعه نیولند و وکلای مجرب ما بهره ببرید تا شرایط را برای خود تسهیل نموده و بیزینس خود را از طریق ثبت شرکت در سریع‌ترین زمان ممکن راه اندازی کنید و از این طریق برای خود و خانواده خود اقامت بگیرید.

مجموعه نیولند با در اختیار داشتن مشاورین متخصص و همچنین وکلای با تجربه، موفق شده بیشترین درصد موفقیت پرونده در امر مهاجرت به آذربایجان را به ثبت برساند از این رو شما میتوانید در خصوص ثبت شرکت در آذربایجان و اخذ اقامت این کشور فرم زیر را پر کرده تا براساس شرایط شما کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرند تا با استفاده از خدمات مجموعه نیولند، با اطلاعات کامل و بدون دغدغه مراحل مهاجرت را یکی پس دیگری سپری کنند.

فرم مشاوره

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آذربایجان

در سال های اخیر سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان رشد زیادی را تجربه کرده  است. در این بخش از مقاله به بررسی راه های سرمایه گذاری در آذربایجان که منجر به دریافت اقامت این کشور می شود می پردازیم.

پس در ادامه با ما در سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند همراه باشید.

رشد اقتصادی بالا در  کشور آذربایجان موجب افزایش صادرات نفت و گاز در این کشور شده است.

کشور آذربایجان در حال عضو شدن در سازمان تجارت جهانی می باشد ، که این موجب میشود به زودی با عضویت در این سازمان  از مزایا و امکانات تجارت بین المللی بهره مند شود. امروزه به دلیل همین رشد اقتصادی تمایل مردم برای سرمایه گذاری در کشور آذربایجان افزایش یافته و سرمایه گذاران از طرق مختلفی از جمله:

 • ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا مغازه سنددار
 • سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری بانکی
 • و….

اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می نمایند. که در ادامه در این مقاله به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان:

سرمایه گذاری در آذربایجان امروزه یک پیشنهاد مناسب برای یک سرمایه گذاری کم ریسک محسوب می شود. چرا که این کشور دارای اقتصادی نوظهور، استراتژی های نوآورانه و توسعه موفقیت آمیز در بخش نفت و گاز است.  همچنین اصلاحات اقتصادی این کشور موجب شده که ثبات اقتصادی بی سابقه ای در کشور وجود داشته باشد و این امر موجب شده به دلیل کم نوسان بودن اقتصاد این کشور سرمایه شخص سرمایه گذار حفظ شده و از بین نرود.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود از این طریق در این کشور می باشد.  ‌ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان به معنای شروع هر فعالیت اقتصادی بوده و این فعالیت می تواند شامل افتتاح شرکت تجاری، رستوران و یا یک مغازه آرایشگاه و یا هر فعالیت دیگری باشد سرمایه گذاران خارجی محدودیتی در ثبت انواع شرکت ندارند. همچنین امکان مالکیت صد در صد شرکت برای اتباع خارجی وجود دارد. شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی از شعبه اصلی را می توان در عرض دو الی سه روز ثبت نمود.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

ثبت شرکت در آذربایجان

کارآفرینی در جمهوری آذربایجان:

یکی از طرق مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی در آذربایجان به صورت قانونی می باشد. متقاضیان کارآفرینی  در آذربایجان می توانند اقامت این کشور را با رعایت قوانینی خاص به دست آورند.

متقاضیان خارجی به تنهایی و بدون داشتن شریکی از این کشور می توانند از طریق ثبت شرکت شغل مورد نظر خود را راه اندازی و اقامت بگیرند اما برای تکمیل نیروی کار خود باید شهروندان این کشور را نیز استخدام نمایید. و برای استخدام نیروی کار خارجی باید از اداره مهاجرت مجوز کار دریافت نمایید.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور آذربایجان

خرید ملک در جمهوری آذربایجان:

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کشور جمهوری آذربایجان خرید ملک در این کشور می باشد این روش که یکی از مورد استقبال ترین روشهای اخذ اقامت برای ایرانیان محسوب می شود دارای شرایطی خاص و ویژگی هایی است که در این مقاله برای شما مفصل توضیح خواهیم داد.

آذربایجان طی سال‌های اخیر با تغییر سیاستهای اقتصادی خود و با افزایش سرمایه خارجی اقتصاد خود را به یکی از رو به رشد ترین اقتصادهای این منطقه تبدیل کرده است تا جایی که تعداد املاک مربوط به افراد خارجی در کشور جمهوری آذربایجان به حدود  ۲900 دستگاه رسیده است.

در اینجا باید به یک نکته مهم اشاره کرد زمانی که یک فرد خارجی در آذربایجان اقدام به خرید ملک می کند فقط می‌تواند اعیان را خریداری نمایدو  عرصه به او تعلق نمی آید و در واقع قابل فروش نیست.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک دارای شرایط خاصی می باشد . افراد خارجی برای خرید ملک و اخذ اقامت دائم آذربایجان باید  در بازار ملک این کشور حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار منات ( ۵۹۰۰۰دلار آمریکا) را سرمایه گذاری کنند در واقع زمانی به افراد خارجی در این کشور اقامت دائم از طریق خرید ملک داده میشود که ملک خریداری شده  ارزشی بیش از ۱۰۰ هزار منات داشته باشد.

جهت مطالعه ی بیشتر و اقدام جهت مهاجرت از این طریق به مقاله‌ی خرید ملک در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید:

قیمت املاک در کشور جمهوری آذربایجان:

املاک در کشور آذربایجان براساس منطقه ، متراژه و ویژگی های ملک قیمت های متفاوتی دارند. و آمار رسمی از قیمت املاک در این کشور تا به امروز اعلام نشده است اما باتوجه بررسی دقیق کارشناسان مجموعه نیولند در کشور جمهوری آذربایجان به ویژه شهر باکو املاک در حومه شهر از متری ۱۵۰۰ منات شروع شده و در مناطق مرکزی شهر باکو به متری ۳۰۰۰ منات می رسد، البته املاک با قیمت های بیش از ۳۰۰۰ منات نیز در این کشور یافت میشود، ولی اینگونه املاک شرایطی خاص و لاکچری دارند.

مزیت های خرید ملک در آذربایجان:

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. کشور آ‌ذربایجان دارای ثبات سیاسی و اقتصادی قابل قبولی بوده و لذا سرمایه گذاران خارجی نگرانی بابت سرمایه های خود نخواهند داشت. نرخ بیکاری آذربایجان در سال های اخیر شیب نزولی را طی کرده است به طوری که در سالهای اخیر نرخ زیر پنج درصد را تجربه می نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایران دارای نرخ بیکاری بالای ۱۰ درصد هستند. اگر از نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی دو کشور ایران و آذربایجان که شرایط مهاجرت را برای ایرانیان راحت تر میکند بگذریم.

از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان می توان به نرخ تورم پائین و در حدود ۳ درصد اشاره نمود. کشور آذربایجان در حال ورود به سازمان تجارت جهانی است. در سال های اخیر رشد سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی را تجربه نموده است.

آیا با وام هم میتوان ملک خرید و از این طریق اقامت گرفت؟

‌ بله اما یک نکته مهم وجود دارد که شما از طریق وام می توانیم ملک مورد نظر خود را خریداری کنید ولی جهت اخذ اقامت از طریق باید تا پایان پرداخت اقساط وام صبر کنید تا جایی که اقساط وام به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار منات برسد و آن موقع می توانید برای اخذ اقامت از طریق ملک مورد نظر اقدام کنید.

مالیات خرید و فروش ملک در آذربایجان:

طبق قوانین و مقررات مالیاتی در صورتی که اتباع خارجی قصد خرید ی ملک (خانه، آپارتمان و یا یک اتاق در یک آپارتمان عمومی) را داشته باشد نیازی به پرداخت مالیات نخواهد داشت. با این وجود، در صورتی که شهروند خارجی پس از انجام معامله و موافقت برای خرید ملک صاحب ساختمان به شمار رود و قصد سکونت در آن را نداشته باشد، می بایست مالیات مربوط به ملک خود را پرداخت نماید.

دلایل خرید ملک در کشور جمهوری آذربایجان:
 • آداب و رسوم، فرهنگ و دین مشترک
 • هزینه های مناسب
 • اقتصاد در حال رشد
 • امکان سرمایه گذاری قابل اعتماد و سودآور
 • تورم کم
 • نزدیکی به کشورهای منطقه
 • مرز مشترک با ایران و دریای خزر و اتصال کشور به طریق راه آهن شمال-جنوب
 • پل ارتباطی بین شرق و غرب‌
مدارک و اسناد لازم برای خرید ملک در آذربایجان:
 • کارت شناسایی (پاسپورت، کارت ملی و یا مجوز اقامت موقت)
 • مدارک ملکی که قصد خرید آن را دارید (مانند سند خرید یا رسید بانکی).
 • همچنین یک اظهارنامه از جانب اشخاصی که در آپارتمان زندگی می کنند.
 • رضایت نامه کتبی از تمامی افرادی که همراه با مالک در خانه مذکور زندگی می کند.
خرید ملک در کشور آذربایجان و خدمات شرکت مهاجرتی نیولند:

شما می‌توانید از طریق کارشناسان مجموعه مهاجرتی نیولند جهت خرید و انتخاب ملک مورد نظر خودتان اقدام کنید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کرده و با توجه به درخواست شما ملک مورد نظر را به شما معرفی خواهند کرد و در صورت علاقمندی به ملک، این امکان را برای شما جهت پیش خرید ملک فراهم میکند.

مجموعه نیولند با در اختیار داشتن مشاورین متخصص و همچنین وکلای با تجربه موفق شده بیشترین درصد موفقیت پرونده در امر مهاجرت به آذربایجان را به ثبت برساند از این رو شما میتوانید در خصوص خرید ملک و اخذ اقامت این کشور فرم زیر را پر کرده تا براساس شرایط شما کارشناس مجموعه با شما تماس بگیرند و  با استفاده از خدمات و تجربیات مشاورین، با اطلاعات کامل و بدون دغدغه مراحل مهاجرت و خرید ملک را یکی پس دیگری سپری کنند و از این طریق اقامت آذربایجان را دریافت نمایند.

اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشور آذربایجان

خدمات تحصیل در آذربایجان:

در این بخش از مقاله به مطالبی در خصوص شرایط و راه های اخذ اقامت و ویزای تحصیلی آذربایجان در سال تحصیلی ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و کسب ویزای دانشجویی آذربایجان و همچنین شهریه تحصیل در دانشگاه های جمهوری آذربایجان می پردازیم.

با مطالعه این مقاله اطلاعات کاربردی و بروز شده در رابطه با اقامت تحصیلی در این کشور را بدست می آورید.

کشور آذربایجان جزو کشورهای جهان دوم می‌باشد و این به این معنی است که این کشور در حال رشد در کلیه حوزه ها بوده و با  تعامل  های بسیاری که  در بخش های مختلف از جمله علمی توسط رئیس جمهور آذربایجان با کشورهای دیگر انجام شده سرعت پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی این کشور افزایش پیدا کرده است. دارا بودن برنامه های بلند مدت باعث بهبود وضعیت اقتصادی، رفاهی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، توریستی، تحصیلی و جذب دانشجو از کشورهای مختلف در دانشگاه های این کشور شده است.

این موضوع باعث شده در سال های اخیر، کشور آذربایجان اقدام به جذب دانشجویان بین الملل در رشته های تحصیلی مختلف نماید. همچنین، مسافت کم و نزدیک بودن فرهنگ جمهوری آذربایجان با کشور ایران باعث شده بسیاری از دانشجویان ایرانی خواهان تحصیل در کشور آذربایجان باشند.

(پس در ادامه با ما در سایت مهاجرتی و اقامتی نیولند همراه باشید.)

در کشور آذربایجان شهر های قدیمی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که متناسب با مناسبت های مختلف جشن ها فستیوال ها و اعیاد زیادی برگزار میشود از جمله عید نوروز و مسابقات فرمول یک که برای چندمین سال است که در این کشور و در مرکز شهر باکو برگزار می شود.

کشور جمهوری آذربایجان به عنوان یکی از امن ترین و مطمئن ترین کشورهای منطقه خاورمیانه شناخته شده است. میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است. به همین دلیل دانشجویان خارجی زیادی مایل به اخذ اقامت تحصیلی کشور آذربایجان هستند. یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل توسط دانشجویان پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل دراین کشور می باشد.

همچنین دانشجویانی که مایل به استفاده از بورسیه تحصیلی می باشند، میتوانند از بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور استفاده نمایند. دانشجویان خارجی و بین المللی نیز می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان به این کشور مراجعه نمایند و تحصیلات خود را در این کشور آغاز کنند.

میتوان گفت که در کشور جمهوری آذربایجان حدود ۱۵ دانشگاه وجود دارد که تقریبا ۹ دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می کنند. سه دانشگاه دولتی باکو ، دانشگاه خزر ، و دانشگاه مهندسی باکو از معتبرترین دانشگاه های این کشور هستند.

آذربایجان – باکو

شرایط اقامت از طریق ویزای تحصیلی:

اکثر دانشگاه های باکو به زبان انگلیسی تدریس میکنند . برخی از دانشگاه ها نیز به زبان های روسی و آذری هم تدریس میکنند و با تسلط بر این زبان ها میتوانید وارد دانشگاه های باکو شوید. اما اگر هیچ کدام از این زبان ها را نمیدانید، باید ابتدا در دانشگاه مورد نظر دوره زبان یا حاضرلیق را بگذرانید و سپس وارد ترم اول دانشگاه خود شوید.

نکته: هزینه دوره زبان بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد.

همچنین، ویزای تحصیلی دانشجویان خارجی در آذربایجان شامل کل دوره های آموزشی می شود.

مدت زمان تحصیل در دوره های تحصیلی:
 • کارشناسی به مدت ۴ سال
 • کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال
 • دکترا به مدت ۳ تا ۴ سال
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان:
 • پاسپورت و گذرنامه معتبر که حداقل یکسال از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • دو عکس رنگی
 • پرداخت هزینه اخذ ویزای دانشجویی
 • هزینه ی اخذ ویزای تحصیلی کشور آذربایجان ۳۰ دلار میباشد.
مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی آذربایجان:
 • دو عدد عکس
 • آزمایش سلامت
 • گذرنامه و فتوکپی از صفحات شناسنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی سپری شده
 • اجاره نامه و رضایت نامه صاحب خانه
شهریه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان:

هزینه تحصیل در دانشگاه های جمهوری آذر بایجان در دوره ها و مقاطع تحصیلی متفاوت است. میتوان گفت هزینه ها به گونه ای می‌باشد که دانشجویان خارجی و داخلی می توانند به راحتی آنها را پرداخت کنند.

بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان حتما از میزان شهریه دانشگاه های آذربایجان اطلاعات دقیق به دست آورید.

به طور کلی می توان گفت دانشجویان مقطع کارشناسی سالانه حدود ۱۵۰۰تا ۳۰۰۰ دلار پرداخت می کنند.

تحصیل در مقطع دکترا به صورت ساالنه میانگین تا ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است.

هزینه های تحصیل در دوره های حاضر لیق نیز از حدودا ۷۰۰ دلار تا حدود ۲۰۰۰ دلار میباشد.

هزینه زندگی:
 • هزینه زندگی در آذربایجان
 • قیمت اجاره منزل و خوابگاه
 • قیمت اجاره منزل و خوابگاه در آذربایجان
 • برخی دانشگاه‌های مهم شهر باکو
دانشگاه های دولتی باکو:
 •  باکی دولت
 • موسیقی آکادمیاسی
 •  دانشگاه اینجَه صنعت
 • رساملیق آکادمیاسی
 • دانشگاه پولیتکنیک
 • دیل لر یونیورسیتی
 • ایدمان یونیورسیتی
 • دانشگاه های خصوصی باکو
 • دانشگاه سکار
 • دیپلمات آکادمیاسی
 • دانشگاه قفقاز

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با دپارتمان تحصیلی شرکت مسافرتی و مهاجرتی نیولند تماس حاصل نمایید.

بررسی شرایط ویزای همراه کشور آذربایجان:

در این بخش از مقاله به بررسی ویزای همراه برای دانشجویان خارجی میپردازیم. توجه داشته باشید که کلیه دانشجویان پس از پذیرش از دانشگاه مربوطه میتوانند برای همسر و یا پدر مادر بالای ۶۵ سال خود با عنوان ویزا و اقامت همراه درخواست اقامت نمایند.

نکته مهم: متقاضیان فقط می توانند تا زمانی که مجوز اقامت تحصیلی دارند برای ویزای همراه درخواست دهند.

اگر شخصی که به عنوان همراه شما است درخواست اقامت دهد حتما باید همسر رسمی شما باشد و می بایستی ثابت کنید که ازدواج شما واقعی بوده و از پس هزینه های زندگی در کشور آذربایجان بر خواهید آمد. در عین حال باید محل اسکان متقاضی اقامت جمهوری آذربایجان مشخص باشد و حتما ازدواج شما در کشور مبدا رسمی شده باشد.

مطالب مرتبط:

هزینه تحصیل و خوابگاه در دانشگاه های آذربایجان

خوابگاه خصوصی لوکس یونیوریوم- دختران و پسران

مزایای تحصیل در آذربایجان

مزایای ثبت شرکت آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

تماس با ما

نتیجه گیری:
شما با بررسی  مطالب فوق با انواع روش های پر کاربرد اخذ اقامت کشور آذربایجان آشنا شده اید و اکنون میتوانید با کمک مشاوران مجموعه مهاجرتی نیولند و با استفاده از فرم مشاوره به بررسی دقیق شرایط خود و برنامه ریزی جهت مهاجرت بپردازید.
ما در کل مسیر مهاجرت همراه شما خواهیم بود و با توجه به شرایط شما بهترین پیشنهاد را به شما خواهیم داد.
مهاجرت میتواند یکی از شیرین ترین اتفاق های زندگی هر فرد باشد، البته با داشتن مشاورین صادق و مجرب.

1 دیدگاه در “اقامت آذربایجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مهم
همراه ما باشید!
شرکت مهاجرتی و اقامتی نیولند

شرکت مهاجرتی و اقامتی نیولند در تابستان 1394 با نام تجاری ( آسان سفر باکو ) در بخش توریست در کشور آذربایجان شهر باکو آغاز به کار نمود، در پی تحولات اخیر منطقه ای و احساس نیاز و با توجه درخواست های مکرر هموطنان گرامی و نیز شرایط بسیار مساعد کشور آذربایجان، بر آن شدیم جهت سهولت امر مهاجرت از کشور ایران به جمهوری آذربایجان، با استفاده از اطلاعات دقیق و موثق متقاضی و با به کار گیری وکلای مجرب و با سابقه ای که بیش از 15 سال در جمهوری آذربایجان فعالیت داشته اند خدمات حقوقی و مهاجرتی گسترده ای به هم وطنان عزیز ارائه نماییم.
در همین راستا از آغاز سال 1398 تیم مدیریتی نیولند با توجه به ظرفیت های مختلف اخذ اقامت از جمله اقامت از طریق خرید ملک و ثبت شرکت با توجه به شرایط متقاضی و با دریافت اطلاعات دقیق و بررسی شرایط شخص متقاضی، اقدام به اخذ اقامت کشور جمهوری آذربایجان برای هموطنان ایرانی نماید.

شرکت مهاجرتی و اقامتی نیولند

شرکت مهاجرتی و اقامتی نیولند در تابستان 1394 با نام تجاری ( آسان سفر باکو ) در بخش توریست در کشور آذربایجان شهر باکو آغاز به کار نمود، در پی تحولات اخیر منطقه ای و احساس نیاز و با توجه درخواست های مکرر هموطنان گرامی و نیز شرایط بسیار مساعد کشور آذربایجان، بر آن شدیم جهت سهولت امر مهاجرت از کشور ایران به جمهوری آذربایجان، با استفاده از اطلاعات دقیق و موثق متقاضی و با به کار گیری وکلای مجرب و با سابقه ای که بیش از 15 سال در جمهوری آذربایجان فعالیت داشته اند خدمات حقوقی و مهاجرتی گسترده ای به هم وطنان عزیز ارائه نماییم.
در همین راستا از آغاز سال 1398 تیم مدیریتی نیولند با توجه به ظرفیت های مختلف اخذ اقامت از جمله اقامت از طریق خرید ملک و ثبت شرکت با توجه به شرایط متقاضی و با دریافت اطلاعات دقیق و بررسی شرایط شخص متقاضی، اقدام به اخذ اقامت کشور جمهوری آذربایجان برای هموطنان ایرانی نماید.

استفاده از مطالب سایت تراست فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهاجرتی نیولند می‌باشد.