اخبار آذربایجان

افزایش موسسات تجاری تازه ثبت شده در آذربایجان

در ژانویه تا سپتامبر سال جاری 11 هزار و 515 موسسه تجاری در آذربایجان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33.5 درصد افزایش داشته است.

«گزارش» خبرگزاری report.az آذربایجان با اشاره به سازمان امور مالیاتی کشور زیر نظر وزارت اقتصاد در این باره می گوید.

بر اساس اطلاعات، 71.3 درصد از واحدهای تجاری ثبت شده به صورت الکترونیکی، 28.7 درصد بر اساس درخواست کاغذی ثبت شده اند که از این تعداد 2120 واحد ( 18.4 درصد کل ثبت ها) برای مالیات بر ارزش افزوده به ثبت رسیده است. ثبت نام در چارچوب مراحل ثبت اولیه انجام شده است. . وزن ویژه ثبت الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری محلی 94.6 درصد بود.

طی 9 ماه، 1362 شرکت LLC با سرمایه گذاری محلی با روش جدید ثبت نام (کد فنلاندی + شماره موبایل ) ثبت شد. وزن ویژه این روش در ثبت عمومی 11.8 درصد و در ثبت شرکتهای سرمایه گذاری داخلی 15.7 درصد بوده است.

به طور کلی 83.4 درصد از درخواست های ثبت نام الکترونیکی رسیدگی شده از ابتدای سال تاکنون از طریق «آسان ایمزا» ارسال شده است.

از اول اکتبر سال جاری، 89.4 درصد از اشخاص حقوقی تجاری ثبت شده دولتی را شرکت های LLC، 1.4 درصد را شرکت های سهامی خاص ، 1.2 درصد را تعاونی ها و غیره تشکیل می دهند. در فرم ها ایجاد شده است.

76.1 درصد از موسسات تجاری ثبت شده در دوره گزارش ، سرمایه گذاری داخلی و 23.9 درصد موسسات سرمایه گذاری خارجی هستند.

شرکت های چینی در حال سرمایه گذاری در ساخت بزرگترین شرکت تولید سرامیک در قفقاز جنوبی هستند.

 

ما چی مشاور امور اقتصادی و بازرگانی سفارت چین در آذربایجان این مطلب را بیان کرد.

علیرغم بسیاری از عوامل منفی مانند همه گیری کووید-19، بهبود آهسته اقتصاد جهانی و بی ثباتی زنجیره های تولید و لجستیک، تجارت بین چین و آذربایجان روند توسعه پایدار را حفظ کرده است. مشاور سفارت جمهوری آذربایجان گفت: چین رتبه پنجم را در بین شرکای تجاری آذربایجان دارد و سومین منبع وارداتی است.

به گفته وی، همکاری های دوجانبه در زمینه هایی مانند اکتشاف و بهره برداری نفت و گاز، خدمات نفت و گاز، اطلاعات و ارتباطات، فرآوری و تولید، منابع انرژی جایگزین و تجدیدپذیر، حمل و نقل فرامرزی در حال توسعه است. شرکت‌های چینی در حال سرمایه‌گذاری در ساخت بزرگترین شرکت تولید سرامیک در قفقاز جنوبی، ارائه زیرساخت‌های شبکه و راه‌حل‌های پیشرفته برای «دهکده هوشمند» در منطقه زنگیلان هستند: «همچنین، استفاده از منابع انرژی جایگزین و تجدیدپذیر با مجموع ظرفیت نصب شده 470 مگاوات که توسط شرکت های چینی در آینده نزدیک ساخته می شود، اجرای دو پروژه جدید نیروگاهی آغاز می شود.

 

منبع خبر خبرگزاری: report.az

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *