اخبار آذربایجان, اخبار ترکیه

ارزیابی 360 درجه برادری ترکیه و آذربایجان

«بیمارستان Liv Bona Dea» در باکو رویدادی را با موضوع «ارزیابی 360 درجه برادری ترکیه و آذربایجان» برگزار کرد.

گزارش حاکی است که تجار از ترکیه و آذربایجان و همچنین داوطلبان ترک، نمایندگان مجلس ملی، کنول نورلایوا، نیگار آرپادارای، نایب رئیس کمیته دولتی خانواده، زنان و کودکان ساداگات قهرمانوا، تجار ترکیه ای عدالت اینانچ، نسلیهان تنبل سوال باهچیوان، جالا بالچی، ابرو اورال، الیف هوبیکوغلو، گوزده چلیک و بسیاری از شخصیت های اجتماعی و سیاسی آذربایجان در این نشست حضور داشتند.

هدف توسعه هر چه بیشتر روابط برادرانه دو کشور بر اساس ریشه های تاریخی و دستیابی به افزایش همکاری بین دو کشور در نظام سلامت و همچنین در سایر زمینه ها است.

مونیک ایپکل، داوطلب ترک آذربایجانی در افتتاحیه این مراسم گفت که دیدن پرچم های دو کشور برادر که در کنار هم در آذربایجان آویزان شده اند، او را بسیار احساساتی کرد: «دوستانم در باکو در حال گردش در شهر بودند که این منظره زیبا را دیدم و ترکیدم. اشک شوق خوب است که ما چنین کشور برادری داریم.»

 

ساداگت قهرمانا، نایب رئیس کمیته دولتی خانواده، زنان و کودکان با بیان اینکه امروز به عنوان تداوم برادری ترکیه و آذربایجان، فعالان اجتماعی و سیاسی موضوع بسیار مهم و حیاتی را امضا می کنند، گفت: این برادری، همانطور که رهبر بزرگ حیدر علی اف گفت: “یک ملت، با شعار “دو دولت” ادامه می دهد. حمایت ترکیه در جنگ 44 روزه میهنی، برادری بین دو کشور را بیشتر تقویت کرد. ما همان ملت هستیم و درد و شادی ما یکی است. امروز «بیمارستان Liv Bona Dea» مشکلات زنان را دوباره در دستور کار قرار داده است. زیرا سلامت و پیشرفت زنان برای دولت و جامعه ما بسیار مهم است. ما امروز به شدت نگران افزایش سرطان سینه هستیم. برای ما خیلی مهم است که خانم ها به اینجا بیایند و چک آپ کنند.

 

نگر آرپادرایی، نماینده مجلس ملی با اشاره به اینکه موضوع بسیار حساس است، خاطرنشان کرد: خانم های ما بسیار پرتلاش هستند و به همین دلیل گاهی اوقات سلامت آنها در رتبه دوم قرار می گیرد. خانم های ما می توانند با معاینه به موقع از مشکلات بسیار جدی جلوگیری کنند. زنان ارکان اصلی یک جامعه سالم هستند، بنابراین مشکلات آنها برای ما بسیار مهم است».

 

کنول نورلایوا، نماینده مجلس ملی با تاکید بر اینکه حضور ترکیه در دوران جنگ شور و نشاط زیادی در جامعه ایجاد کرد، گفت: دو کشور برادر مانند بسیاری از زمینه ها در بخش بهداشت نیز با یکدیگر همکاری می کنند. کاش بیمارستان هایی مثل «بیمارستان لیو بونا دی» بیشتر بود. در سال های اخیر توجه دولت به بخش سلامت در کشور قابل توجه است. در نتیجه مراقبت های بهداشتی آذربایجان روز به روز در حال توسعه است.

ووگار زینالوف، رئیس کنفدراسیون کارآفرینان آذربایجان، با بیان اینکه در آینده درباره برادری ترکیه و آذربایجان بسیار صحبت خواهد شد، گفت: همکاری دو کشور برادر در چند زمینه بسیار مهم است. این برای توسعه ما در زمینه کارآفرینی بسیار مهم است. ما به عنوان کنفدراسیون کارآفرینان آذربایجان همیشه در کنار شما هستیم.”

در این همایش با اهدای لوح سپاس از شخصیت های مردمی و سیاسی به دلیل حمایت هایشان تقدیر شد.

لازم به ذکر است تا پایان سال 300 زن نیازمند در بیمارستان ماموگرافی و معاینه پستان انجام می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *