اخبار ترکیه

اخذ اقامت ترکیه و چالش های جدید آن

اخذ اقامت ترکیه و اداره مهاجرت ترکیه

از حدود ۲ سال گذشته اداره مهاجرت ترکیه برای اعطای اقامت توریستی سختگیری های زیادی اعمال می کند. تقریبا ۲ سال پیش اداره مهاجرت بخش نامه ای صادر کرد که طبق آن تمدید اقامت توریستی در ترکیه متوقف شد و تصمیم بر آن شد که این اقامت یک سال در میان به مهاجرین اعطا شود که با شیوع ویروس کرونا این موضوع هم با تعویق و نهایتا لغو رو به رو شد.

زین پس برای اخذ اقامت توریستی ترکیه با اجاره نامه حضور مالک در شعب نوتر برای تایید اجاره نامه الزامی است. همچنین در مناطق فاتیح و اسنیورت اعطای اقامت توریستی با اجاره نامه به دلیل افزایش تعداد نسبی مهاجرین ممنوع شد.

همچنین در محله فاتیح دیگر حتی با خرید ملک هم نمیتوان اقامت ملکی دریافت کرد تنها با خرید ملک با هدف شهروندی امکان درخواست شهروندی ترکیه وجود دارد. بنابراین برای سرمایه گذاری در این مورد حداقل ۲۵۰ دلار نیاز است.

از اواخر سال ۲۰۲۱ برای اخذ اقامت ترکیه ارایه نماراتاژ نیز الزامی است. نماراتاژ با ارایه کپی سند توسط متقاضی و از طریق شهرداری صادر می شود. البته این موضوع در مناطق مختلف متفاوت است و به حساسیت شهرداری در ان منطقه بستگی دارد.

برای مثال در کاگیتانه تنها ارائه کپی سند و اجاره نامه از طرف خود متقاضی کافی است اما در منطقه آوجیلار حضور مالک یا داشتن وکالت نامه از مالک الزامی است. لازم به ذکر است که نماراتاژ فقط برای سندهای دارای اسکان صادر می شود.

منبع خبر: خبرگزاری قاصدک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *