اخبار آذربایجان

آمار مشارکت شیعیان جمهوری آذربایجان در مراسم اربعین

کاردار سفارت جمهوری آذربایجان در عراق اعلام کرد که : بر طبق آمار و گزارشات اعلام شده شمار و تعداد شهروندان جمهوری آذربایجان که برای مشارکت در زیارت اربعین امام حسین (ع) به کشور عراق و کربلا سفر کرده اند، به ۳۵ هزار نفر هم می رسد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از «حوزه»، «ناصر ممد اف» کاردار سفارت جمهوری آذربایجان در عراق با بیان ای نکه شمار شهروندان آذربایجانی که برای مشارکت در زیارت اربعین امام حسین (ع) به عراق آمده اند، به ۳۵ هزار نفر می رسد، خدمات رسانی به زائراین را بسیار عالی و منظم توصیف کرد.

وی هم چنین افزود: «هر سال شاهد افزایش شمار زائران اربعین حسینی هستم و اگر با سال هایی که گذشته و به ویژه پارسال مقایسه کنیم، می بینم که علی رغم استمرار شیوع ویروس کرونا در جهان و سراسر کشور، محبت مردم به دین و مذهب منجر به افزایش تعداد زائران شده است.»

به گزارش­ پایگاه خبری حقایق قفقاز، هم زمان با اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، شیعیان جمهوری آذربایجان با حضور در مساجد و زیارت گاه ها در غم شهادت شهدای دشت کربلا عزاداری کردند.

دوست داران اهل بیت (ع) در باکو با حضور پر شور حسینی در مساجد و حسینیه‌ ها در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان بر سر و سینه خود زدند و سوگواری کردند.

جا ماندگان از پیاده روی اربعین حسینی نیز با عزاداری در اماکن مذهبی و مساجد بر ادامه راه قیام عاشورا تاکید کردند.

منبع خبر: خبرگزاری حقایق قفقاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *