اخبار ترکیه

آغاز فعالیت های ارز دیجیتال در بانک مرکزی ترکیه

اردوغان: فعالیت‌هایی در مورد ارز دیجتال در بانک مرکزی در حال انجام است. رئیس جمهور ترکیه از آغاز فعالیت‌ هایی در مورد ارز دیجتال دیجتال در بانک مرکزی خبر داد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست فناوری اطلاعات و ارتباطات حزب عدالت و توسعه در دانشگاه استانبول در خصوص فعالیت‌ های ترکیه در عرصه بلاک چین و ارز دیجیتال گفت: فعالیت‌ هایی در مورد پول دیجتال در بانک مرکزی کشور در حال انجام است.

اردوغان همچنین اظهار داشت: صادرات محصولات صنایع دفاعی خود را که سالانه 250 میلیون دلار بود را به بیش از 3 میلیارد دلار افزایش دادیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌ های چشمگیر ترکیه در عرصه علم و فناوری گفت: پروژه‌ های صنایع دفاعی ترکیه از 62 مورد به بیش از 750 پروژه و از بودجه 5.5 میلیارد دلاری به 75 میلیارد دلار افزایش یافته است.

اردوغان تصریح کرد: در نود و نهمین سالگرد جمهوریت‌ مان خودروی داخلی توگ که از نمادهای پیشرفت صنعتی و فناوری کشورمان است را رونمایی خواهیم کرد.

رئیس جمهور، رجب طیب اردوغان با اشاره به پیشرفت‌ های چشم‌ گیر ترکیه در تمام زمینه‌ ها در 20 سال گذشته تاکید کرد: هزینه‌ های تحقیق و توسعه خود را به پنجاه و پنج میلیارد یعنی چیزی حدود بالای یک درصد درآمد ملی رسانده‌ ایم.

منبع خبر: خبرگزاری آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *