مقالات

آشنایی با قوانین مالیاتی آذربایجان

همراهان گرامی شرکت مهاجرتی نیولند در این مقاله با قوانین مالیاتی از طریق ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان آشنا خواهید شد…

مالیات از طریق ثبت شرکت در کمتر از ۴۵ روز


از سال ۲۰۲۰ با افزایش ثبت شرکت و برند توسط اتباع خارجی در آذربایجان، نظارت خاصی برصحت فعالیت، نوع فعالیت، استعلام از وزارت امور مالیات و مشاغل، ایجاد شغل برای نیروی کار در آذربایجان و پرداخت حقوق و مالیات آن ها….در بازرسی و استعلام اداره مهاجرت برای افراد متقاضی اخذ اقامت جمهوری آذربایجان در نظر گرفته شده است.

صاحبان مشاغل جهت راه اندازی کسب و کار در جمهوری آذربایجان نیاز به اخذ شماره اقتصادی و با ویون دارند. در سامانه مالیاتی وزارت و مشاغل دولت جمهوری آذربایجان افراد حقیقی و حقوقی با این کد شناسایی می شوند. فعالیت شرکت ها و یا ویون ثبت شده می بایست توسط حسابدارن شرکت طبق تقویم مالیاتی تعیین شده و هر ۳ ماه یکبار به اداره مالیات و مشاغل گزارش داده شود.

در جمهوری آذربایجان، مالیات بر سود شرکت ها بر اساس فعالیت آنها یا ۲ درصد ( قانون پرداخت مالیات ساده و بنگاه های ساده) و یا ۱۸ درصد ( قانون پرداخت صاحبان بنگاه‌های تولیدی و کلان) بوده که طبق یک تقویم یکساله محاسبه و دریافت می شود.

به یاد داشته باشید همواره بعد از ثبت شرکت، مشخصات رمز عبور و پسورد شرکت خود را جهت دسترسی به اطلاعات فردی و حقوقی شرکت خود نگه داشته و یا به حسابدار خود بسپارید.

در صورتی که در بازه زمانی پاندمی کرونا شرکت شما به هر دلیلی فعالیت نداشت و یا به دلیل بسته بودن مرز نتوانستید در آذربایجان حضور داشته باشید، فعالیت یا عدم فعالیت شرکت خود را می بایست طبق تقویم مالیاتی تعیین شده به اداره امور مالیات و مشاغل،توسط حسابدار گزارش دهید که در زمان ورود یا تمدید کارت اقامت خود با مشکل مالیاتی مواجه نشوید.


امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید…..

همچنین بخوانید: مزایای ثبت شرکت در آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *