مقالات

آشنایی با انواع ویزا در آذربایجان

همه آنچه که در مورد ویزاهای آذربایجان باید بدانید در این مقاله در اختیار شما خواهیم گذاشت.


انواع ویزا در آذربایجان

۱- ویزای سینگل یا یکبار ورود:
با اخذ ویزای سینگل شما فقط یکبار میتوانید وارد آذربایجان شوید و بعد از خارج شدن حتی اگر ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد اجازه ورود نخواهید داشت.
اعتبار ویزای سینگل آذربایجان ۹۰ روز از زمان صدور ویزاست. شما می توانید با یکبار ورود فقط ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

۲- ویزای مالتیپل یا چندبار ورود
با داشتن ویزای مالتیپل یا چندبار ورود همانطور که از اسم ان پیداست، شما می توانید در مدت زمان اعتبار ویزا چندین بار به این کشور سفر کنید و مدت اعتبار این ویزا تا ۲ سال است.

۳- ویزای ترانزیت یکبار/ چندبار ورود
کسانی که ویزای ترانزیت دارند حداکثر تا ۵ روز می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مدت زمان اعتبار این ویزا ۳۰ روز است.
اینکه دارنده ویزای ترانزیت چند روز می تواند در آذربایجان اقامت داشته باشد یسته به نوع وسیله نقلیه ان شخص( زمینی، ریلی، هوایی، دریایی) متفاوت است.

۴- ویزای الکترونیکی آذربایجان
برای دریافت این نوع ویزا می توانید پارد پرتال ویزای آذربایجان شوید. از لحاظ مدت زمان صدور ویزا شما دو گزینه ی urgent و standard را پیش رو خواهید داشت که معادل با ویزای فوری و ویزای استاندارد است.
اگر برای دریافت ویزا عجله دارید با انتخاب گزینه urgent ویزای شما در عرض ۳ ساعت اماده خواهد شد و در شیوه standard صدور ویزا سه روز طول خواهد کشید.

۵- ویزای فرودگاهی آذربایجان
از سال ۲۰۱۷ جمهوری آذربایجان امکان صدور ویزای فرودگاهی را برای ایرانیان فراهم کرده است. ویزای فرودگاهی در فرودگاه‌ بین المللی حیدر علی اف برای اتباع ایرانی صادر می شود.

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *