مقالات

آشنایی با اقامت تحصیلی و قوانین آن در آذربایجان

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید دانستن این نکات ضروری است. یکی از سوالاتی که همواره دانشجویان عزیز با آن مواجه هستند این موضوع است که آیا اقامت تحصیلی جمهوری آذربایجان منجر به اخذ شهروندی این کشور می شود یا خیر؟

باید گفت که طبق قوانین تعیین شده اداره مهاجرت دولت جمهوری آذربایجان، مدت زمان کارت اقامت دانشجویان با معرفی نامه واحد امور مهاجرت اتباع خارجی دانشگاه محل تحصیل به این اداره از تاریخ آغاز فصل تحصیلی تا پایان مدت زمان همان ترم مقرر می گردد و پس از پایان این مدت زمان درج شده در کارت اقامت، دانشجو موظف به ترک کشور می باشد.

توجه داشته باشید حتی اگر مدت زمان اقامت دانشجو یا محصل بیشتر از ۸ سال( طبق قوانین اخذ ملیت و شهروندی) باشد، منجر به اخذ شهروندی دائم نمی شود و این مدت زمان حضور دانشجو در قلمرو جمهوری آذربایجان صرفا جهت تحصیل بوده و شامل دیگر قوانین و ماده های اخذ اقامت دائم و شهروندی( ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خرید ملک و…) نمی شود.

همچنین در مورد قانون کار نیز دانشجویان باداشتن کارت اقامت تحصیلی، اجازه کار در دیگر بخش های خصوصی را نداشته و در صورت مشاهده کارفرما و کارگر ( دانشجو) جریمه خواهند شد.

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید….

همچنین بخوانید: مراحل اخذ اقامت برای خود و خانواده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *