اخبار آذربایجان

آخرین قوانین سفرهای بین ایران و آذربایجان

جمهوری آذربایجان ورود مسافران و گردشگران واکسینه شده، پس از برقراری سفرهای هوایی از ایران توسط جمهوری آذربایجان آزاد اعلام شد.

طبق گزارشات منتشر شده از آخرین مقررات وضع شده توسط آذربایجان، تمامی مسافران بالای ۱۸ سال دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و QR کد در حالی که ۱۴ روز از آخرین نوبت واکسن ایشان گذشته باشد، می توانند به این کشور سفر کنند.

لازم به ذکر است جمهوری آذربایجان تنها کارت واکسن های فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم و سینوواک را می پذیرد و واکسن های ایرانی مانند برکت مورد تأیید نیستند.

طبق قوانین افراد ۱ تا ۱۸ سال با ارائه تست منفی pcr تا ۷۲ ساعت، به زبان انگلیسی و از مراکز معتبر مورد تأیید وزارت بهداشت ایران، به همراه QR کد قادر به سفر به آذربایجان خواهند بود.

توجه نمایید که در فرودگاه‌های آذربایجان حتما QR کد تست pcr یا کارت واکسن بررسی می شود و مسافران دارای کارت و تست منفی بدون این کد پذیرش نخواهند شد.

مسافران ایرانی در بازگشت از آذربایجان نیز ملزم به ارائه تست pcr منفی تا ۷۲ ساعت هستند.

در مورد تردد اتباع آذربایجانی به ایران که از ماه آبان‌ امسال بدون مانع اعلام شده است، طبق اعلام سفارت ایران در باکو، اتباع جمهوری آذربایجان برای سفر به ایران از تمام مبادی ورودی، ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون و تست PCR هستند.

گفتنی است این مقررات برای تمام مسافران بالای ۱۲ سال برقرار شده است.

منبع خبر: خبرگزاری حقایق قفقاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *